×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair pionierem komunikacji statystyk emisji CO2 w Unii Europejskiej


Ryanair jako pierwsza linia lotnicza w UE podaje do opinii publicznej miesięczne wartości emisji dwutlenku węgla. Do takich statystyk powinniśmy przywyknąć.


Z informacji prasowych Ryanair wynika, że w maju br. średnia emisja CO2 wyniosła 66g na pasażera/km i jest to o blisko 50 proc. lepszy wynik w porównaniu do innych dużych linii lotniczych na rynku europejskim.

- Ryanair jest najbardziej ekologiczną linią lotniczą w Europie. Operujemy najmłodszą flotą i osiągamy najwyższe współczynniki wypełnienia samolotów (load factor), dzięki temu emitujemy jedynie 67 g CO2 na pasażera/km rocznie - chwali się Kenny Jacobs, wiceprezes ds. marketingu w FR. - W ciągu ostatniej dekady Ryanair obniżył emisję CO2 na pasażera/km o 18 proc., podczas gdy  nasi konkurenci jak Lufthansa, British Airways i AF-KLM emitują obecnie powyżej 120 g na pasażera/km - dodaje.

                                             
Powodów osiągania najniższych wskaźników emisyjności należy dopatrywać się przede wszystkim w zbilansowanej, ujednoliconej i efektywnej operacyjnie flocie przewoźnika. Nie bez znaczenia jest również fakt dysponowania jedną z najmłodszych flot na rynku europejskim (średni wiek maszyn to zaledwie sześć lat) oraz wysoki wskaźnik wypełnienia samolotów (96 proc.). W maju Ryanair przewiózł na całej siatce 14,1 mln pasażerów i zrealizował 17,529 mln km, emitując łącznie 1,157 kt dwutlenku węgla.

Ryanair stawia kolejne ambitne cele obniżenia poziomu emisji poniżej 60 g średniorocznie na pasażera/km do 2030 r.

Fot. Ryanairgość_fefbd - Profil
gość_fefbd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie