LOT nie anuluje zamówienia na 737 MAX

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
05 czerwca 2019 08:30
8 komentarzy
LOT wykluczył anulowanie zamówienia na uziemione boeingi 737 MAX 8, ale wezwał amerykańskiego producenta do podjęcia kroków w celu przywrócenia im wiarygodności po dwóch wypadkach.
Reklama

- Jeśli ktoś jest gotowy odwołać zamówienie na boeingi 737 MAX z powodu tego, co się dzieje, myślę, że jest to bardziej decyzja emocjonalna niż decyzja racjonalna - powiedział Rafał Milczarski, prezes LOT-u, na konferencji CAPA Centre for Aviation po kongresie IATA.

Niektóre linie lotnicze groziły anulowaniem zamówień, powołując się na względy bezpieczeństwa, choć analitycy twierdzą, że działania te zbiegają się ze sporadyczną presją ekonomiczną na linie lotnicze, aby zredukować lub odroczyć dostawy.


- Myślę, że Boeing będzie musiał dołożyć wszelkich starań, aby przywrócić swoją wiarygodność na rynku. Jestem pewien, że to zrobią. W tej chwili nie widzę powodów, chyba że organy regulacyjne uznają to za stosowne, do anulowania zamówień na 737 MAX - dodał Milczarski.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_f4ea6 2019-06-06 11:49   
gość_f4ea6 - Profil gość_f4ea6
Ciężko było by LOTowi anulować zamówienie na MAX'y skoro żadnego nie ma. ;) LOT co najwyżej ma umowy z firmami leasingowymi na wynajem MAX'ów, a to te firmy zamówiły samoloty i tylko one mogły by zrezygnować z ich zakupu. LOT mógł by się tylko wycofać z umowy leasingowej, pytanie jednak czy te umowy na to pozwalają bez konsekwencji finansowych - wydaje się to wątpliwe. Więc prezes LOT zgrywa ważniaka, ale tak naprawdę to nie ma za wiele do powiedzenia.
kolczasty 2019-06-05 23:13   
kolczasty - Profil kolczasty
Już chyba wystarczy wazeliny i nadstawiania się dla naszego ,,przyjaciela". Obawiam się, że zniosą nam wizy byle by latać MAX-em.
gość_ec29c 2019-06-05 21:56   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
Najgorsze jest to, że LOT nie negocjował warunków zakupu CS300 lub E195-E2 za czasów, gdy to były Bombardiery i Embraery. Bardzo duży błąd!

Takie Air Baltic kupiło CS300 bardzo tanio, jako launch customer i potem resztę, gdy Bombardier miał kłopoty.

A MAX-y tak szybko nie wrócą, a jeśli zostaną dopuszczone to pasażerowie przez co najmniej kilka lat będą ich unikać.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama