×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa szykuje się na opóźnienia dostaw 777X


Lufthansa planuje potencjalne opóźniania w realizacji dostaw boeingów 777X w związku z kryzysem boeingów 737 MAX. Amerykański producent ma nadzieję pokazać samolot podczas Paris Airshow pod koniec czerwca br.


Jak donosi portal CH-Aviation, Lufthansa planuje opóźnienie programu Boeinga 777X. Niemiecki przewoźnik będzie pierwszym odbiorcą (launch customer) nowego samolotu wyposażonego w innowacyjne składane końcówki skrzydeł i nową klasę biznesową, za której projekt linia została nagrodzona przez Skytrax. 


Według Reutersa, Boeing odmówił skomentowania harmonogramu programu 777X. Pierwszy lot samolotu jest planowany na 26 czerwca br. Jak podaje amerykański "Herald Tribune", Lufthansa planuje dłużej utrzymać eksploatację paliwożernych samolotów boeing 747-400 w przypadku opóźnienia dostaw.

Na opóźnienia w dostawach przygotowuje się też linia Emirates, która będzie największym odbiorcą boeingów 777X - podaje "Wall Street Journal". Przewoźnik z Bliskiego Wschodu spodziewał się pierwszego samolotu tego typu w czerwcu 2020 r.

fot. mat. prasowe
gość_fefbd - Profil
gość_fefbd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie