×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airBaltic odebrał kolejnego airbusa A220


Łotewski przewoźnik, airBaltic powiększył w ubiegłym tygodniu swoją flotę o kolejnego airbusa A220. Jest to już 19. maszyna tego typu, która dołącza do floty tej linii. Dzięki nowemu A220 już połowa pasażerów airBaltic będzie podróżowała na pokładach takich samolotów.


Airbus A220-300 o rejestracji YL-AAS został dostarczony do airBaltic w sobotę (25.05). To już piąta maszyna tego typu dołączająca do floty przewoźnika w tym roku. Do końca 2019 roku ta największa w krajach bałtyckich linia lotnicza otrzyma jeszcze trzy takie samoloty. Odkąd pierwsze A220-300 dołączyły do floty w grudniu 2016 roku, na ich pokładach miało okazję podróżować ponad 2,6 mln pasażerów. W sumie samoloty tego typu w barwach łotewskiego przewoźnika wykonały ponad 27 tys. lotów o łącznej długości ponad 60 tys. godzin. 

airBaltic chwali się, że A220 sprawują się powyżej oczekiwań zapewniając ponadprzeciętne osiągi i oszczędność paliwa. Obecnie flota airBaltic składa się z 39 maszyn: 19 airbusów A220-300, ośmiu boeingów 737 i 12 bombardierów Q400Next Gen. Chcąc ujednolicić park maszyn łotewski przewoźnik planuje zakończyć operacje na boeingach 737 jesienią tego roku. 

airBaltic może pochwalić się też dobrymi wynikami, w pierwszych czterech miesiącach tego roku obsłużył 1,2 mln pasażerów, co stanowi 15 proc. wzrostu w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

fot. mat. prasowegość_fefbd - Profil
gość_fefbd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie