Czy Goleniów zyska na budowie CPK?

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
29 maja 2019 11:16
2 komentarze
Wokół tego czy budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego poprawi sytuację mniejszych lotnisk krajowych czy też ją pogorszy toczy się wiele dyskusji. W przypadku Łodzi czy Radomia otwarcie CPK może nie wyjść im na dobre, ale co z bardziej oddalonymi portami jak choćby Szczecin - Goleniów?
Reklama

Według Jarosława Paszyna, eksperta branży lotniczej z portalu samoloty.pl, Goleniów ma szansę na gwałtowny rozwój zaraz po tym jak zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Infrastruktury miałoby dojść do otwarcia CPK w 2027 roku. Tłumaczy on swoją tezę tym, że podróż ze Szczecina do Centralnego Portu Komunikacyjnego drogą lądową, czy to samochodem czy pociągiem, musiałaby trwać dużo dłużej niż lot na tej trasie samolotem. Pociąg musiałby jechać ok 3 godzin.


- Lotnisko w Goleniowie mogłoby skorzystać na budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego - mówi Jarosław Paszyn. - To już jest taka odległość, która uzasadnia uruchomienia połączenia z CPK drogą lotniczą. Szczecin jest jedynym punktem na mapie Polski, który jak najbardziej uzasadnia - w przypadku realizacji koncepcji CPK - rozbudowę w ramach tego projektu.


fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_b1f20 2019-05-31 13:56   
gość_b1f20 - Profil gość_b1f20
Pewnie zyska, natomiast nie widzę specjalnej różnicy vs aktualna sytuacja. Teraz też lataja samoloty z Okęcia. Ok, może z CPK będzie więcej połączeń.
Marcin14 2019-05-30 15:06   
Marcin14 - Profil Marcin14
Pełna zgoda tutaj. Lotnisko Szczecin Goleniów (poprzez połączenia w CPK) mogłoby przede wszystkim stać się idealną bazą wypadową na krótkie i dłuższe wyjazdy wakacyjne nad morze w woj. zachodniopomorskim.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama