×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin: niespełna 3 proc. wzrostu w kwietniu


Kwiecień i maj w Modlinie przebiega pod znakiem dobrych zmian. Ruch pasażerski wzrósł o 2,9 proc., coraz więcej linii czarterowych korzysta z portu, a spółka wyraża nadzieję na rychłe rozpoczęcie rozbudowy terminala.


Liczba pasażerów według miesięcy
W kwietniu 2019 r. Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin (MPL) odnotował 2,9 proc. wzrostu ruchu pasażerskiego w stosunku do kwietnia 2018 r. W kwietniu obsłużono 276 042 pasażerów, a w pierwszych czterech miesiącach 2019 r. 994 619, co w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku przełożyło się na wzrost o 4,5 proc. 

25 kwietnia z MPL wystartował do Hammametu w Tunezji pierwszy rejs czarterowy TUI Poland. Klienci tego biura podróży, od 29 maja, będą również  mogli latać do Antalyi w Turcji. Natomiast 3 czerwca uruchomione zostaną rejsy do Tirany, stolicy Albanii. Z kolei 6 maja 2019 wystartował z MPL pierwszy lot czarterowy ITAKI do Malagi w Hiszpanii. W ofercie ITAKI na ten rok są również: Albania, Bułgaria, Grecja i Turcja. Pod koniec maja wystartują loty kolejnego touroperatora – GRECOS, specjalizującego się w turystyce do Grecji. Obsługiwane będą kierunki do Kefalonii i na Kretę. 


- Przełom kwietnia i maja obfitował w dużo pozytywnych informacji nt. naszego lotniska. Cały czas czekamy jednak na rozpoczęcie rozbudowy, bo to niewątpliwie zaowocuje rozkwitem portu. Po uzyskaniu zgody Wspólników na dokapitalizowanie ze strony województwa mazowieckiego, uruchamiamy wszelkie procedury i niezwłocznie przystępujemy do ogłaszania przetargów – mówi z nadzieją Leszek Chorzewski, p.o. prezesa spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin.gość_9d86b - Profil
gość_9d86b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie