×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT z nowym rozkładem na trasie Warszawa - Zielona Góra


Od 6 czerwca br. zmieni się rozkład połączeń lotniczych z Warszawy do Zielonej Góry. LOT, który obsługuje tę trasę, zaoferuje między miastami 10 lotów w tygodniu.


Zwiększenie liczby rejsów stało się możliwe dzięki przetargowi, jaki narodowy przewodnik wygrał w marcu br. Wartość kontraktu opiewa na 14,9 mln zł, a okres jego obwiązywania zamyka się między 1 kwietnia br. a 31 grudnia 2020 r. 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z władzami województwa lubuskiego oraz portu Zielona Góra-Babimost. Cieszymy się, że to właśnie na pokładach LOT-u pasażerowie z tego regionu Polski mogą rozpoczynać swoją podróż zarówno do stolicy Polski, jak i korzystać z bardzo atrakcyjnej oferty naszego hubu na Lotnisku Chopina. Dziś w ofercie LOT-u jest 111 połączeń na całym świecie, więc naprawdę jest w czym wybierać. Zapraszamy na nasze gościnne pokłady – mówił w marcu Jakub Panek z biura prasowego Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rejsy między Warszawą a lubuskim portem lotniczym obsługiwane będą w dwóch falach: porannej i wieczornej. I tak rejs LO3981 będzie startował z Lotniska Chopina od poniedziałku do piątku o godz. 6:55. Po 65-min. lotu dotrze do Zielonej Góry. W drogę powrotną jako LO3982 uda się o godz. 8:35 i zamelduje się w stolicy o 9:40. Rotacja wieczorna (LO3985/LO3986) będzie wykonywana w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i niedziele. Samolot wystartuje z hubu naszego narodowego przewoźnika o godz. 19:35 i dotrze do portu w Babimoście o godz. 20:40. Po 30-min. postoju wystartuje w przeciwną stronę i zakończy kurs w Warszawie o 22:15. Do obsługi trasy przewidziano bombardiery Q400.


W związku ze zwiększeniem oferowania przez LOT oraz pierwszą trasą czarterową, jaką do Turcji (Antalya) obsługiwał będzie Onur Air, lotnisko w Zielonej Górze może spodziewać się rekordowego wyniku rocznego. 

fot. mat. prasowegość_fefbd - Profil
gość_fefbd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie