×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dwusetny boeing we flocie Korean Air


Linie lotnicze Korean Air poinformowały, że 14 maja br. odebrały dwudziesty piąty egzemplarz boeinga 777-300ER. Jest to zarazem dwusetna maszyna amerykańskiego producenta, która trafiła do koreańskiego przewoźnika od 1971 roku.


Pierwszym boeingiem, który został dostarczony do Korean Air był model 707-3B5C. Spośród dwustu maszyn Boeinga odebranych przez koreańskiego przewoźnika do dziś użytkowane w flocie jest 119 samolotów, które obsługują zarówno krajowe jak i międzynarodowe połączenia pasażerskie i towarowe.

Najnowszy boeing 777-300ER Korean Air zainaugurował swoją służbę poprzez lot z Incheon do Fukuoki, a teraz będzie wraz z pozostałymi 24 samolotami tego typu obsługiwał trasy do San Francisco, Osaki, Hanoi i innych zagranicznych lotnisk. Z uwagi na fakt, że jest to jubileuszowa maszyna Boeinga we flocie Korean Air otrzymała ona specjalne okolicznościowe malowanie.


Boeingi 777-300ER weszły do służby w Korean Air w 2009 roku. Samoloty te oferują 291 miejsc, a poprzez emisję 26 proc. mniejszej ilości dwutlenku węgla w porównaniu do poprzedniej generacji są bardziej ekologiczne. Co więcej, są też cichsze, a więc zmniejszają zanieczyszczenie hałasem. Pasażerowie mogą na ich pokładzie poczuć się wygodnie dzięki specjalnie zaprojektowanemu oświetleniu LED, a także fotelom nowej generacji. W pierwszej klasie są to tzw. Kosmo Suites, w klasie nazywanej przez Korean Air prestiżową - Prestige Sleepers, a w klasie ekonomicznej New Economy.

Poza 119 boeingami we flocie Korean Air jest też 49 samolotów Airbusa. To właśnie dzięki tym 168 maszynom przewoźnik jest w stanie obsługiwać połączenia do 124 miejsc w 44 krajach całego świata.

fot. mat. prasowe Korean Airgość_fefbd - Profil
gość_fefbd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie