Dwusetny boeing we flocie Korean Air

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
28 maja 2019 10:03
Linie lotnicze Korean Air poinformowały, że 14 maja br. odebrały dwudziesty piąty egzemplarz boeinga 777-300ER. Jest to zarazem dwusetna maszyna amerykańskiego producenta, która trafiła do koreańskiego przewoźnika od 1971 roku.
Reklama

Pierwszym boeingiem, który został dostarczony do Korean Air był model 707-3B5C. Spośród dwustu maszyn Boeinga odebranych przez koreańskiego przewoźnika do dziś użytkowane w flocie jest 119 samolotów, które obsługują zarówno krajowe jak i międzynarodowe połączenia pasażerskie i towarowe.

Najnowszy boeing 777-300ER Korean Air zainaugurował swoją służbę poprzez lot z Incheon do Fukuoki, a teraz będzie wraz z pozostałymi 24 samolotami tego typu obsługiwał trasy do San Francisco, Osaki, Hanoi i innych zagranicznych lotnisk. Z uwagi na fakt, że jest to jubileuszowa maszyna Boeinga we flocie Korean Air otrzymała ona specjalne okolicznościowe malowanie.


Boeingi 777-300ER weszły do służby w Korean Air w 2009 roku. Samoloty te oferują 291 miejsc, a poprzez emisję 26 proc. mniejszej ilości dwutlenku węgla w porównaniu do poprzedniej generacji są bardziej ekologiczne. Co więcej, są też cichsze, a więc zmniejszają zanieczyszczenie hałasem. Pasażerowie mogą na ich pokładzie poczuć się wygodnie dzięki specjalnie zaprojektowanemu oświetleniu LED, a także fotelom nowej generacji. W pierwszej klasie są to tzw. Kosmo Suites, w klasie nazywanej przez Korean Air prestiżową - Prestige Sleepers, a w klasie ekonomicznej New Economy.

Poza 119 boeingami we flocie Korean Air jest też 49 samolotów Airbusa. To właśnie dzięki tym 168 maszynom przewoźnik jest w stanie obsługiwać połączenia do 124 miejsc w 44 krajach całego świata.

fot. mat. prasowe Korean Air
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama