×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy airbus A321neo we flocie Lufthansy. Nowa jakość na pokładzie


Klienci Lufthansy mogą teraz cieszyć się zupełnie nowym doświadczeniem podróży na trasach krótko- i średniodystansowych. We Frankfurcie odebrano pierwszy samolot Airbus A321neo, którym operować będzie Lufthansa.


Na pokład wprowadzono ulepszone fotele zapewniające jeszcze bardziej komfortową podróż, które znajdą się w samolotach trzech linii lotniczych: Lufthansy, SWISS i Austrian Airlines. Przetarg na produkcję foteli wygrał włoski producent, firma Geven. Wygodna tapicerka pokrywa całość siedziska i oparcia, zauważalnie poprawiając komfort siedzenia dzięki ergonomicznemu rozkładowi nacisku. 

Dzięki innowacyjnemu sposobowi odchylania oparcia pasażerowie mogą cieszyć się jeszcze większą przestrzenią osobistą. Wszystko za sprawą zaprojektowanego na nowo rozwiązania, w którym kieszeń na gazety umieszczona jest ponad stolikiem. Co więcej, wygoda podróży jest większa nie tylko podczas samego lotu, ale również w czasie kołowania, startu i lądowania: dotychczas podczas tych trzech faz można było ustawić oparcie pod kątem do 12 stopni, jednak teraz pasażerowie będą mieli do dyspozycji dostęp do 20-stopniowego nachylenia oparcia. W klasie biznes będzie to 26 stopni. 

Zarówno w obecnym, jak i w przyszłym standardzie, każdy rząd foteli ma dostęp do własnych gniazd USB, jednak po raz pierwszy pojawią się one na pokładach samolotów obsługujących rejsy krótkodystansowe Lufthansa Group. W przyszłości pasażerowie uzyskają także możliwość jeszcze wygodniejszego ustawienia swoich tabletów dzięki nowym uchwytom w stolikach. 

Wybierając projekt nowego fotela, mieliśmy na uwadze opinie pasażerów. Nowe rozwiązania bardzo im się spodobały. Jesteśmy zatem przekonani, że nowe fotele i nowoczesny wystrój na pokładzie poprawią komfort naszych klientów - powiedział Paul Estoppey, szef działu produktu kabinowego w Lufthansa Group Hub Airlines. 


Jednolity pokład w samolotach Lufthansy, SWISS i Austrian Airlines 

Pokład pierwszego, latającego już airbusa A321neo został przystosowany do potrzeb trzech linii lotniczych: Lufthansy, SWISS i Austrian Airlines, choć zachowają one swoją odrębność dzięki widocznym różnicom w projekcie poszczególnych elementów. Takiej standaryzacji podlegają wszystkie samoloty należące do serii A320, które od teraz będą dostarczane tym trzem przewoźnikom. Dotyczy ona istotnych i kosztownych komponentów, takich jak projekt pokładu czy części kuchennej. 

Airbus A321neo jest przystosowany do szybkich i łatwych transferów pomiędzy liniami należącymi do Lufthansa Group. Dzięki temu Lufthansa Group może szybciej i w bardziej elastyczny reagować na każdą sytuację, wydajnie przenosząc samoloty i zmieniając oferowaną liczbę miejsc zależnie od aktualnych potrzeb konkretnej linii lub lotniska. Koszty takich zmian oraz długości postojów zostaną znacznie zmniejszone. Ponadto standaryzacja zwiększy synergię między tymi liniami lotniczymi we wszystkich samolotach kupionych w przyszłości.

Nowe silniki zmniejszą emisję CO2 

Oprócz korzyści dla pasażerów, podczas projektowania skupiono się na zmniejszeniu wagi samolotu, a tym samym emisji CO2, a także kosztów serwisowania. Linie lotnicze Lufthansa Group do 2025 roku otrzymają ponad 100 nowych samolotów z rodziny Airbus A320neo. Nowo opracowane silniki Pratt & Whitney i CFM International oraz aerodynamiczne końcówki skrzydeł (Sharklet), w które wyposażony jest samolot, doprowadzą do znacznej redukcji zużycia paliwa, dochodzącej do 20 proc. na kilometr. Dźwięk startującego A320neo jest o połowę cichszy niż w przypadku innych samolotów tego typu.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_fb1db - Profil
gość_fb1db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie