×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rada społeczna ds. CPK skompletowana


Teresin, jako ostatnia z trzech gmin wybrała swoich przedstawicieli do rady społecznej ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.


Wczoraj (23.05) rada gminy Teresin wskazała swoich reprezentantów do rady społecznej ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). Wcześniej zrobiły to gminy Baranów (28.03) i Wyskitki (20.05). W ten sposób zakończył się proces kompletowania rady. Ten organ doradczy przy pełnomocniku ds. budowy CPK i prezesie spółki celowej liczy 15 osób i składa się z 5 przedstawicieli każdej z trzech związanych z inwestycją gmin.   


Pierwsze posiedzenie rady społecznej zostanie zwołane przez wójtów gmin. W trakcie tego inauguracyjnej sesji zostanie wybrany przewodniczący i jego zastępcy. Następne obrady zwoływane będą przez przewodniczącego. Doradcy społeczni spotykać się będą co najmniej raz na kwartał. W pracach rady ma uczestniczyć również koordynator wyznaczony przez wiceministra Mikołaja Wilda. Zadaniem rady jest pomoc w prowadzeniu dialogu ze społecznościami lokalnymi, zarówno na etapie przygotowań, jak i w trakcie realizacji inwestycji. 

Głównym celem tego doradczego gremium, z punktu widzenie projektu CPK, jest zapewnienie spokoju społecznego w trakcie planowania, a zwłaszcza realizacji tej wielkiej inwestycji. Zapewne głównym tematem zapalnym będzie kwestia pozyskiwania nieruchomości pod budowę nowego lotniska, a także sposoby przenoszenia w inne miejsce ważnych dla społeczności lokalnych obiektów, takich jak cmentarz czy kościół.gość_a44c4 - Profil
gość_a44c4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie