Rada społeczna ds. CPK skompletowana

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
24 maja 2019 09:00
Teresin, jako ostatnia z trzech gmin wybrała swoich przedstawicieli do rady społecznej ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Reklama

Wczoraj (23.05) rada gminy Teresin wskazała swoich reprezentantów do rady społecznej ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). Wcześniej zrobiły to gminy Baranów (28.03) i Wyskitki (20.05). W ten sposób zakończył się proces kompletowania rady. Ten organ doradczy przy pełnomocniku ds. budowy CPK i prezesie spółki celowej liczy 15 osób i składa się z 5 przedstawicieli każdej z trzech związanych z inwestycją gmin.


Pierwsze posiedzenie rady społecznej zostanie zwołane przez wójtów gmin. W trakcie tego inauguracyjnej sesji zostanie wybrany przewodniczący i jego zastępcy. Następne obrady zwoływane będą przez przewodniczącego. Doradcy społeczni spotykać się będą co najmniej raz na kwartał. W pracach rady ma uczestniczyć również koordynator wyznaczony przez wiceministra Mikołaja Wilda. Zadaniem rady jest pomoc w prowadzeniu dialogu ze społecznościami lokalnymi, zarówno na etapie przygotowań, jak i w trakcie realizacji inwestycji.

Głównym celem tego doradczego gremium, z punktu widzenie projektu CPK, jest zapewnienie spokoju społecznego w trakcie planowania, a zwłaszcza realizacji tej wielkiej inwestycji. Zapewne głównym tematem zapalnym będzie kwestia pozyskiwania nieruchomości pod budowę nowego lotniska, a także sposoby przenoszenia w inne miejsce ważnych dla społeczności lokalnych obiektów, takich jak cmentarz czy kościół.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama