×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wreszcie dojedziemy koleją do lotniska w Modlinie


Jest decyzja środowiskowa dotycząca budowy brakującego odcinka linii kolejowej do samego lotniska w Nowym Dworze Mazowieckim. Koniec z przesiadkami na autobus. W 2022 r. do portu dojedziemy bezpośrednio pociągiem.


O tym jak uciążliwe jest dostanie się do portu lotniczego Modlin wiedzą zwłaszcza pasażerowie linii Ryanair. Przesiadka z pociągu na stacji Modlin na autobus kursujący wahadłowo co 20-30 min, by dojechać do terminala, nie jest wygodna. Brakuje zaledwie 5 km zelektryfikowanej linii kolejowej.

21 maja br. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał długo oczekiwaną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia: "Budowa odcinka linii kolejowej od stacji Modlin do Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin (MPL) oraz budowy stacji kolejowej Mazowiecki Port Lotniczy (MPL) Warszawa/Modlin" (obwieszczenie znak WOOŚ-II.4210.4210.50.2017.EWA.25)  

Inwestycja została zaplanowana w Krajowym Programie Kolejowy (KPK). Chociaż jej przygotowanie ciągnie się od wielu lat, wygląda na to, że działania idą w parze z zapowiedziami  Karola Jakubowskiego, rzecznika PKP PLK SA, który spodziewał się decyzji środowiskowych w połowie 2019 r.

W praktyce oznacza to rozpoczęcie prac przygotowawczych do przetargu na projekt i wykonawstwo niezbędnej infrastruktury kolejowej. PLK spodziewa się, że sama budowa ruszy na przełomie 2020/21 i potrwa dwa lata. W planach jest naziemna stacja kolejowa z zadaszonym przejściem do terminala.

Po uruchomieniu nowej linii i dworca kolejowego, czas przejazdu do lotniska w Nowym Dworze Mazowieckiem z centrum stolicy skróci się do 30 minut.gość_ca788 - Profil
gość_ca788
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie