Ukraine International z drugim embraerem E-195

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
23 maja 2019 10:20
Do floty linii lotniczych Ukraine International Airlines (UIA) dołączył drugi embraer E-195. Maszyna o rejestracji UR-EMF to już siódmy samolot brazylijskiej produkcji we flocie ukraińskiego przewoźnika. Nowy nabytek UIA jest leasingowany przez GECAS.
Reklama

Nowy embraer to już drugi E-195 we flocie Ukraine International. Pierwsza maszyna trafiła do przewoźnika w marcu tego roku. E-195 to samolot średniego zasięgu, który w konfiguracji wybranej przez UIA oferuje 116 miejsc w dwóch klasach. Pierwszy lot nowego egzemplarza jest zaplanowany na 27 maja.


- To już drugi embraer E-195, który dołącza do floty UIA w tym roku - powiedziała Evgeniya Satska, dyrektor ds. komunikacji w Ukraine International. - Rezultaty dwóch miesięcy operacyjnego wykorzystania pierwszej maszyny tego typu, która dotarła do nas w połowie marca, potwierdziły jej wydajność na krótkich dystansach w kraju i za granicą. Niestety z powodu niezależnego od nas opóźnienia dostaw boeingów 737 MAX musieliśmy wdrożyć plan zapobiegawczy i zoptymalizować nasze rozkłady. Z tego powodu niektóre loty zostały odwołane, ucierpiały także częstotliwości połączeń na pewnych trasach. Ale właśnie dzięki dostawie drugiego E-195 możemy postarać się nadrobić straty i realizować nasze rozkłady oferując pasażerom punktualność i wygodne podróże - dodała Satska.

Wraz z odbiorem drugiego embraera E-195 flota Ukraine International rozrosła się do 42 maszyn, z czego trzy to boeingi 777-200ER, cztery to 767-300ER, dwadzieścia osiem samolotów to 737NG, pięć to embraery E-190 i dwie to właśnie E-195.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama