Grupa Singapore Airlines z rekordowymi przychodami

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
23 maja 2019 08:39
Grupa Singapore Airlines odnotowała w roku fiskalnym 2018/19 najwyższe w historii roczne przychody, chociaż rosnące ceny paliwa niemal o połowę zmniejszyły zyski przedsiębiorstwa
Reklama

Przychody wzrosły o 3,3 proc. do poziomu 16,32 mld dolarów, zaś liczba przewiezionych pasażerów wzrosła o 7,2 procent. Współczynnik wypełnienia pokładowego (liczony dla wszystkich przewoźników) wyniósł rekordowe 83 proc.

Zysk netto grupy spadł o 47,5 proc. do poziomu 682,7 mln dolarów. Wydatki wzrosły o 7 proc., z czego same koszty paliwa stanowiły 2/3 tego wzrostu. Grupa wydała o 17,6 proc. więcej na paliwo czyli o 688 mln dolarów. Szacunkowo ceny paliwa lotniczego wzrosły w tym okresie o 21,6 proc., głównie ze względu na rosnące napięcia na linii Stany Zjednoczone-Iran.Aby sfinansować zakupy nowych samolotów grupa zwiększyła swoje zadłużenie. Jednym z kluczowych zadań była wymiana floty airbusów na boeingi w ramach regionalnej linii Silk Air, a także prowadzona restrukturyzacja i proces łączenia regionalnej linii z Singapore Airlines. Negatywny wpływ miało uziemienie boeingów 737 MAX 8, które w swojej flocie posiada SilkAir oraz problemy z silnikami Rolls-Royce i czasowe wyłączenie z ruchu części Dreamlinerów.

Akcjonariusze otrzymają dywidendę za ubiegły rok finansowy w wysokości 22 centów singapurskich za akcję. W roku finansowym 2017/18 dywidenda była wyższa i wynosiła 30 centów singapurskich za akcję.

fot. mat. prasowe
Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama