×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Grupa Singapore Airlines z rekordowymi przychodami


Grupa Singapore Airlines odnotowała w roku fiskalnym 2018/19 najwyższe w historii roczne przychody, chociaż rosnące ceny paliwa niemal o połowę zmniejszyły zyski przedsiębiorstwa


Przychody wzrosły o 3,3 proc. do poziomu 16,32 mld dolarów, zaś  liczba przewiezionych pasażerów wzrosła o 7,2 procent. Współczynnik wypełnienia pokładowego (liczony dla wszystkich przewoźników) wyniósł rekordowe 83 proc. 

Zysk netto grupy spadł o 47,5 proc. do poziomu 682,7 mln dolarów. Wydatki wzrosły o 7 proc., z czego same koszty paliwa stanowiły 2/3 tego wzrostu. Grupa wydała o 17,6 proc. więcej na paliwo czyli o 688 mln dolarów. Szacunkowo ceny paliwa lotniczego wzrosły w tym okresie o 21,6 proc., głównie ze względu na rosnące napięcia na linii Stany Zjednoczone-Iran. Aby sfinansować zakupy nowych samolotów grupa zwiększyła swoje zadłużenie. Jednym z kluczowych zadań była wymiana floty airbusów na boeingi w ramach regionalnej linii Silk Air, a także prowadzona restrukturyzacja i proces łączenia regionalnej linii z Singapore Airlines. Negatywny wpływ miało uziemienie boeingów 737 MAX 8, które w swojej flocie posiada SilkAir oraz problemy z silnikami Rolls-Royce i czasowe wyłączenie z ruchu części Dreamlinerów. 

Akcjonariusze otrzymają dywidendę za ubiegły rok finansowy w wysokości 22 centów singapurskich za akcję. W roku finansowym 2017/18 dywidenda była wyższa i wynosiła 30 centów singapurskich za akcję. 

fot. mat. prasowegość_0599d - Profil
gość_0599d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie