×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe trasy WestJet, do oferty dołączają Hawaje


Kanadyjskie linie lotnicze WestJet przedstawiły najnowszą ofertę połączeń obsługiwanych przez boeingi 787 dreamliner. Od 31 października przewoźnik rozpocznie loty na trasie z Calgary do Kahului na wyspie Maui na Hawajach. Ogłoszenie tej wiadomości zbiegło się z odbiorem nowych dreamlinerów.


Nowe połączenie na Hawaje będzie wykonywane pięć razy tygodniowo i wzmocni obecność przewoźnika na wyspach tego archipelagu tworząc duet z lotami z Vancouver do Kahului, które obsługują boeingi 737. Lot WS1858 z Calgary wystartuje o 11:00 i po niecałych 6,5 godzinach zakończy się w Kahului o 13:27. Powrotny WS1857 odleci z Hawajów o 21:30 i dotrze do Calgary o 7:14 następnego dnia po 5 godzinach i 44 minutach. Nowymi połączeniami na Hawaje pochwaliły się niedawno również amerykańskie linie Southwest.


WestJet planuje też zwiększenie częstotliwości wykonywania lotów do Londynu. Przewoźnik uczyni to poprzez dodanie do oferty dodatkowych rotacji pomiędzy Calgary i angielską stolicą (wzrost do czterech tygodniowo), a także poprzez wprowadzenie do siatki nowego połączenia z Toronto. Boeingi 787 polecą na tej trasie codziennie od 29 października.


Linie lotnicze WestJet to drugi największy przewoźnik w Kanadzie, plasujący się zaraz za Air Canada. Choć do tej pory oferowały one niskokosztowe podróże lotnicze to obecnie na pokładach boeingów 787 dostępna jest także klasa biznes. Przy wykorzystaniu dreamlinerów WestJet obsługuje na razie trasę z Calgary do Londynu. Dzięki oferowaniu klasy biznes WestJet może konkurować z British Airways. Walka o rynek połączeń na linii Kanada - Londyn będzie zaciekła, ponieważ brytyjski przewoźnik planuje pod koniec roku wprowadzenie na pokładach airbusów A350 latających do Kanady nowego standardu kabiny klasy biznes. Pomimo to WestJet liczy na zachowanie przewagi cenowej, a ponadto zamierza mierzyć się nie tylko z British Airways, ale też innymi czołowymi graczami. Boeingi 787 dreamliner kanadyjskiego przewoźnika oferują w klasie biznes 16 miejsc w czterech rzędach w układzie 1-2-1.

fot. mat. prasowegość_16b9e - Profil
gość_16b9e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie