Umowa code-share airBaltic - SAS

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
21 maja 2019 09:49
Łotewskie linie lotnicze airBaltic i SAS podpisały umowę code-share. Współpraca obu przewoźników ma zapewnić dogodne połączenia pomiędzy Łotwą a Skandynawią.
Reklama

Dzięki zawartemu porozumieniu airBaltic będzie mógł używać swojego kodu (BT) na rejsach z Rygi do Alesund, Bergen, Stavanger, Tromso i Trondheim z przesiadką na lotniskach w Oslo i Kopenhadze. Ze swojej strony SAS wprowadzi swój kod (SK) na loty ze Stockholmu Arlandy, Kopenhagi i Oslo do Rygi i z powrotem.

Martin Gauss, prezes airBaltic stwierdził, że jest zadowolony ze wzmocnionej współpracy między przewoźnikami. Jego zdaniem dzięki umowie z SAS pasażerowie będą mieli większy wybór, a już tego lata klienci airBaltic będą mogli skorzystać z ponad 300 kierunków oferowanych w formule z jedną przesiadką. Zadowolenie z podpisanego kontraktu wyraziła też Annelie Nässéen, wiceprezes sprzedaży i marketingu SAS.


airBaltic obsługuje z Rygi, Tallinna i Wilna ponad 70 kierunków. Ze stolicy Łotwy przewoźnik oferuje połączenia do Europy (w tym Skandynawii), Wspólnoty Niepodległych Państw oraz na Bliski Wschód. W bieżącym sezonie przewozowym airBaltic rozpoczął loty z Rygi do Dublina, Stuttgartu i Lwowa, a także na wyspy Kos i Minorka.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama