×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Inwestycje na Okęciu mają zostać wstrzymane


Departament Lotnictwa w Ministerstwie Infrastruktury, który nadzoruje Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" nie zgodził się na planowaną rozbudowę Okęcia.


Beata Mieleszkiewicz szefowa Departamentu Lotnictwa w Ministerstwie Infrastruktury (MI), która nadzoruje Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) nie zgodziła się na planowaną rozbudowę Okęcia - dowiedział się nieoficjalnie Pasazer.com. Uzasadnieniem odmowy jest podobno konieczność przeprowadzenia oceny przepustowości Lotniska Chopina. 

Wszystkie nierozpoczęte budowy na Okęciu mają zostać wstrzymane do czasu opracowania raportu o przepustowości portu. Jest to poważny cios dla planów PPL, które powinno jak najszybciej dokonać rozbudowy stołecznego lotniska, aby obsłużyć rekordowe liczby odprawianych pasażerów.


Modernizacja Okęcia rozpoczęła się już w marcu br. Trwają remonty dróg startowych i dróg kołowania, co powoduje wyłączanie na pewien okres czasu jednego z dwóch pasów. Skutki prac w porcie już teraz odczuwają mieszkańcy Piaseczna i Włoch, a w 2020 r. odczują lokatorzy Ursynowa i Ursusa. Kolejne prace na lotnisku Chopina mają polegać na budowie nowych dróg szybkiego zejścia samolotów i dróg kołowania. W dalszej perspektywie mają zostać zmodernizowane płyty postojowe, zbudowany centralny system zaopatrywania portu w paliwo lotnicze oraz zbudowany hotel i biurowiec. Z decyzji departamentu lotnictwa cywilnego MI ma wynikać, że wszystkie te inwestycje, poza pierwszą wymienioną, zostaną wstrzymane. 

Piotr Rudzki z biura prasowego PPL twierdzi, że nie zna jeszcze treści pisma Departamentu Lotnictwa, ale potwierdza, że jutro (23.05) ma dojść do spotkania w tej sprawie wszystkich zainteresowanych stron.  
 gość_e7448 - Profil
gość_e7448
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie