PPL wybrał wykonawcę przedłużenia pasa startowego w Radomiu

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
21 maja 2019 08:30
5 komentarzy
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) poinformowało wczoraj (20.05) o wyborze najkorzystniejszej oferty na rozbudowę i wydłużenie drogi startowej w porcie lotniczym Radom-Sadków.
Reklama

Po prawie miesiącu od otwarcia kopert z ofertami, PPL jako zamawiający ogłosił, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą: „Opracowanie dokumentacji projektowej i realizacja robót budowlanych dla inwestycji polegającej na przebudowie i wydłużeniu drogi startowej lotniska w Radomiu”, jako najkorzystniejszą wybrano ofertę Max Bögl Polska Sp. z o.o. z Wrocławia. Zgodnie z oświadczeniem PPL oferta spełnia wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

W postępowaniu oferty złożył również: Budimex S.A. z Warszawy, Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa oraz konsorcjum złożone z firm Trakcja PRKII S.A. z Warszawy, AB Kauno Tiltai z Kowna na Litwie oraz Projekt Plus Sp. z o.o. z Warszawy. Zwycięzca przetargu zobowiązał się do wykonania zadania za niespełna 147 mln zł. Pozostałe oferty wahały się w przedziale od 155 do 169 mln zł. Na wykonanie robót PPL zaplanował kwotę w wysokości ponad 218 mln zł. We wcześniejszym, anulowanym przetargu PPL przewidywał koszt tej inwestycji na zaledwie 88 mln zł.

Zwycięska spółka jest częścią niemieckiej grupy Max Bögl z Sengenthal z Górnego Palatynatu. Grupa z Bawarii zatrudnia ok. 6,5 tys. pracowników w ponad 35 miejscach na całym świecie, a jej przychody wynoszą ponad 1,7 mld euro. Max Bögl, to firma utworzona 90 lat temu, a dziś jedno z największych niemieckich przedsiębiorstw budowlanych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ec29c 2019-05-24 01:17   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
@gość_02c06

Tak, tak!!! To przez wredny pasazer.com i jeszcze wredniejszych forumowiczów CSA, Air Baltic i Sprint Air zrezygnowały z latania do Radomia. Zrezygnowały mimo dotacji i zysków, po prostu przestraszyły się HEJTU!!! Całkowicie i zupełnie nieobiektywnego hejtu!!!

A przecież zainteresowanie było ogromne:

2012: "Spółka dysponuje też wyliczeniami, że w czasie krótszym niż osiem lat lotnisko zacznie przynosić zyski. By było rentowne, potrzeba około 600 tys. pasażerów rocznie, tyle ma być właśnie w 2019 roku.

Jacy operatorzy są zainteresowani lataniem z Radomia? Siwak nie chciał powiedzieć, ale zapewnił, że będziemy latać we wszystkich kierunkach najbardziej obleganych na innych lotniskach.

zobacz link

2013 - Rozmawiamy z różnymi przewoźnikami. Nie będę zdradzał ich nazw. Zainteresowanie jest bardzo duże. Linie lotnicze chcą korzystać z Radomia i można powiedzieć, że nie mogą się już doczekać otwarcia radomskiego lotniska.

Wstępne prognozy wskazywały, że radomski port od września do końca roku obsłuży 60 tysięcy pasażerów. Operacji będzie jednak więcej - jak dodaje Kajetan Orzeł , operacji będzie jednak więcej:

- Nasze szacunki wskazują, że może być to liczba większa niż 60 tys. pasażerów już w tym roku. To jest ok. tysiąca operacji lotniczych. Jesteśmy w stanie obsłużyć dwa samoloty w ciągu godziny, zależy jeszcze, czy lotnisko będzie otwarte od świtu do zmierzchu.

zobacz link

2015 zobacz link

Żeby była jasność: ja popieram rozwój Radomia i to z podatków ogólnopolskich. Ale po raz kolejny protestuję przeciwko marnotrawstwu w pełni wyczerpującego słowa Jana Kochanowskiego.
gość_02c06 2019-05-23 16:40   
gość_02c06 - Profil gość_02c06
Zastanawiajace jest ,ze na tym portalu pojawiaja sie tylko kometarze nieprzychylne tej inwestycji,i same bazgroly hejterskie- gratulacje dla pasazer com, trzeba to opisac w jakies gazecie ,poniewaz ten portal jest calkowicie i zupelnie nieobiektywny..............
gość_1b46f 2019-05-22 16:06   
gość_1b46f - Profil gość_1b46f
Ci ktorzy zatwierdzili wyrzucenie tych pieniedzy w bloto powinni zgnic w wiezieniu
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama