×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PPL wybrał wykonawcę przedłużenia pasa startowego w Radomiu


Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) poinformowało wczoraj (20.05) o wyborze najkorzystniejszej oferty na rozbudowę i wydłużenie drogi startowej w porcie lotniczym Radom-Sadków.


Po prawie miesiącu od otwarcia kopert z ofertami, PPL jako zamawiający ogłosił, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą: „Opracowanie dokumentacji projektowej i realizacja robót budowlanych dla inwestycji polegającej na przebudowie i wydłużeniu drogi startowej lotniska w Radomiu”, jako najkorzystniejszą wybrano ofertę Max Bögl Polska Sp. z o.o. z Wrocławia. Zgodnie z oświadczeniem PPL oferta spełnia wszystkie wymagania określone w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. 

 
W postępowaniu oferty złożył również: Budimex S.A. z Warszawy, Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa oraz konsorcjum złożone z firm Trakcja PRKII S.A. z Warszawy, AB Kauno Tiltai z Kowna na Litwie oraz Projekt Plus Sp. z o.o. z Warszawy. Zwycięzca przetargu zobowiązał się do wykonania zadania za niespełna 147 mln zł. Pozostałe oferty wahały się w przedziale od 155 do 169 mln zł. Na wykonanie robót PPL zaplanował kwotę w wysokości ponad 218 mln zł. We wcześniejszym, anulowanym przetargu PPL przewidywał koszt tej inwestycji na zaledwie 88 mln zł.

Zwycięska spółka jest częścią niemieckiej grupy Max Bögl z Sengenthal z Górnego Palatynatu. Grupa z Bawarii zatrudnia ok. 6,5 tys. pracowników w ponad 35 miejscach na całym świecie, a jej przychody wynoszą ponad 1,7 mld euro. Max Bögl, to firma utworzona 90 lat temu, a dziś jedno z największych niemieckich przedsiębiorstw budowlanych. gość_fc249 - Profil
gość_fc249
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie