×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT i Air India rozszerzyły umowę code-share


LOT i Air India rozszerzyły w ostatnim czasie umowy code-share. Kody polskiego przewoźnika (LO) pojawiają się od 15 maja br. na trasach indyjskiego partnera z Delhi do Europy. Oznaczenia linii azjatyckiej (AI) od marca zostały z kolei dodane do kolejnych rejsów europejskich LOT-u.


Nasz narodowy przewoźnik umieszcza swoje numery na rejsach Air India pomiędzy Delhi a Frankfurtem, Londynem-Heathrow, Mediolanem-Malpensą i Wiedniem. Z kolei indyjska linia uzupełniła swoje kody na wszystkich rejsach LOT-u między Warszawą a stolicą Austrii (dotychczas code-share funkcjonował tylko na wybranych rotacjach) oraz dodała do listy współdzielonych kierunków Mediolan-Malpensę. W mocy pozostaje także porozumienie dotyczące rejsów z Lotniska Chopina do Frankfurtu i Londynu-Heathrow.


PLL LOT zacieśnia tym samym współpracę ze swoim azjatyckim partnerem ze Star Alliance, przed startem własnego połączenia w Warszawy do Delhi. Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy, że inauguracja tej trasy została przyśpieszona o tydzień. Z informacji uzyskanych od narodowego przewoźnika wiemy, że prowadzone są dalsze rozmowy dotyczące umów code-share z indyjską linią. Dotyczy to tak połączeń krajowych w Indiach, ale także międzynarodowych. W przypadku tych ostatnich sytuacja jest jednak bardziej skomplikowana - wymaga bowiem zgody państw trzecich, na loty do których porozumienie miałoby obowiązywać. 

fot. mat. prasowegość_fefbd - Profil
gość_fefbd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie