LOT i Air India rozszerzyły umowę code-share

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
18 maja 2019 11:55
3 komentarze
LOT i Air India rozszerzyły w ostatnim czasie umowy code-share. Kody polskiego przewoźnika (LO) pojawiają się od 15 maja br. na trasach indyjskiego partnera z Delhi do Europy. Oznaczenia linii azjatyckiej (AI) od marca zostały z kolei dodane do kolejnych rejsów europejskich LOT-u.
Reklama

Nasz narodowy przewoźnik umieszcza swoje numery na rejsach Air India pomiędzy Delhi a Frankfurtem, Londynem-Heathrow, Mediolanem-Malpensą i Wiedniem. Z kolei indyjska linia uzupełniła swoje kody na wszystkich rejsach LOT-u między Warszawą a stolicą Austrii (dotychczas code-share funkcjonował tylko na wybranych rotacjach) oraz dodała do listy współdzielonych kierunków Mediolan-Malpensę. W mocy pozostaje także porozumienie dotyczące rejsów z Lotniska Chopina do Frankfurtu i Londynu-Heathrow.


PLL LOT zacieśnia tym samym współpracę ze swoim azjatyckim partnerem ze Star Alliance, przed startem własnego połączenia w Warszawy do Delhi. Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy, że inauguracja tej trasy została przyśpieszona o tydzień. Z informacji uzyskanych od narodowego przewoźnika wiemy, że prowadzone są dalsze rozmowy dotyczące umów code-share z indyjską linią. Dotyczy to tak połączeń krajowych w Indiach, ale także międzynarodowych. W przypadku tych ostatnich sytuacja jest jednak bardziej skomplikowana - wymaga bowiem zgody państw trzecich, na loty do których porozumienie miałoby obowiązywać.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_e05ae 2019-05-19 01:39   
gość_e05ae - Profil gość_e05ae
Code Share będzie miał sens na trasie Warszawa- Delhi, Delhi – Mumbai, Delhi – Chennai, Delhi – Bangalore i Delhi – Hyderabad, do Lahore, Kathmandu, Dhaka oraz Sydney i Melbourne. Rejsy LOTu do Indii na pewno pójdą dobrze. Ale, LOT ma wiele pracy przed sobą bo jest slaby jeśli chodzi o prawdziwe Code Share umowy którzy naprawdę działają. np., Ceny na Code Share LOT Warszawa-Singapur i SQ Singapur -Sydney są bez sensu, jeśli chcesz zakupić podróż na jednym bilecie. Jest wiele taniej kupić bilety oddzielnie na lot.com i portalu SQ (nawet QF). Jeśli jest jakiś Code Share, strategia cenowa musi mieć jakiś sens.
gość_87731 2019-05-18 14:55   
gość_87731 - Profil gość_87731
lepiej późno się obudzić niż wcale, CSy niesamowicie zwiększają wyniki w wielu wyszukiwarkach, pokaże się wtedy połączenie bezpośrednie (droższe) i te z przesiadką z natury tańsze. Można wtedy w jedną stronę polecieć bezpośrednio a wrócić z przesiadką tudzież pasażer widząc różnicę zdecyduje się na bezpośrednie.
LOT mając problemy z Rosją/ Syberią jaki i Chinami do których chce tak latać powinien własnie tak znaleźć alternatywę. Obstawić wszystkie turystyczne miasta w Azji i CSami wejść do Chin np lecimy do Chin przez Delhi, wracamy przez Hanoi.
Kabiny w 787 łatwo podzielić na 4 klasy: Biznes, Premium, Ekonomiczna i "Charter" zobacz link i po 96 miejsc w każdym samolocie sprzedać do innego biura (rzędy 20-31)

Rainbow potrafi zapełnić 252 miejsca raz na tydzień latając do BKK, uruchamiając zatem połaczenie bezpośrednie i na każdym rejsie mając tylko 150 miejsc w wolnym obiegu spokojnie powinien to ogarnąć.

PS. Nadal sporo polaków woli latać "wycieczkami" niż na własną rękę i latają z Rainbow bezpośrednio albo z Turkishem, Qatarem czy Emirates.

W ten bardzo łatwy sposób można sobie zapewnić sporą dawkę pasażerów gdzie problem jest po stronie biura podróży z tymi 96 miejscami
gość_cbfd0 2019-05-18 12:15   
gość_cbfd0 - Profil gość_cbfd0
Po bankructwie JetAirways połączenie LOT-u do Delhi jest - jakby to powiedzieć - trochę w ciemnej. Tzn. jak jest wie tylko LOT ale teoretyzując to może decydować o atrakcyjności całego przedsięwzięcia. Pierwszym logicznym pociągnięciem byłoby podpisać code-share / proraty na loty w regionie a dopiero potem ustawiać takie wodotryski jak numery LO na lotach długich AI. Ale może to po prostu element całej gry... gdyby się udało (a pewnie Lufthansa będzie oponować dość mocno) to o połączenie do DEL byłbym raczej spokojny.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama