Avianca Brasil wykluczona przez IATA

17 maja 2019 10:25
Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) podjęło decyzję o wykluczeniu linii lotniczej Avianca Brasil ze swoich struktur. Zarządzenie organizacji ma skutek natychmiastowy.
Reklama
Ani brazylijski przewoźnik, ani też Avianca Holding nie skomentował do tej pory informacji o wykluczeniu przez IATA.

W ubiegłym tygodniu brazylijski sąd nakazał zawieszenie aukcji slotów lotniskowych bankrutującej linii. Przewoźnik od dłuższego czasu zmagał się z problemami finansowymi. Po raz pierwszy informowaliśmy o tym w grudniu ubiegłego roku, kiedy rozpoczęło się postępowanie upadłościowe. Zadłużenie linii wobec portów lotniczych wynosiło wtedy 26 mln dolarów, do końca 2018 roku zobowiązania zaciągnięte w bankach wzrosły o 50 proc. W kwietniu pojawiły się doniesienia o redukcjach we flocie linii i koniecznością zwrotu maszyn do leasingodawców. Winne temu były nieuregulowane i rosnące zaległości. Zwrotu swoich maszyn zażądali BOC Aviation, Infinity Transportation oraz Constitution Aircraft Leasing. Ostatecznie linia była zmuszona do jednorazowego zawężenia oferty z 44 do 23 tras. Avianca przyczynę swoich problemów upatrywała, jak większość przewoźników w rosnących cenach paliw, wahaniach kursowych i dodatkowo kryzysie w krajowej gospodarce.


Avianca Brasil powstała w 1998 roku jako OceanAir i zajmowała się usługami air taxi dla firm z branży wydobycia ropy. Od 2002 roku przewoźnik rozpoczął rozkładowe loty pomiędzy Sao Paulo, Rio de Janeiro, Macae i Campos, a w 2010 roku zmienił nazwę na Avianca Brasil. W ostatnich latach flota linii składała się głównie z maszyn z rodziny airbusa A320. We wcześniejszym okresie tworzyły ją też airbusy A330 i fokkery 100.


fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy