×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Avianca Brasil wykluczona przez IATA


Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) podjęło decyzję o wykluczeniu linii lotniczej Avianca Brasil ze swoich struktur. Zarządzenie organizacji ma skutek natychmiastowy.


Ani brazylijski przewoźnik, ani też Avianca Holding nie skomentował do tej pory informacji o wykluczeniu przez IATA. 

W ubiegłym tygodniu brazylijski sąd nakazał zawieszenie aukcji slotów lotniskowych bankrutującej linii. Przewoźnik od dłuższego czasu zmagał się z problemami finansowymi. Po raz pierwszy informowaliśmy o tym w grudniu ubiegłego roku, kiedy rozpoczęło się postępowanie upadłościowe. Zadłużenie linii wobec portów lotniczych wynosiło wtedy  26 mln dolarów, do końca 2018 roku zobowiązania zaciągnięte w bankach wzrosły o 50 proc. W kwietniu pojawiły się doniesienia o redukcjach we flocie linii i koniecznością zwrotu maszyn do leasingodawców. Winne temu były nieuregulowane i rosnące zaległości. Zwrotu swoich maszyn zażądali BOC Aviation, Infinity Transportation oraz Constitution Aircraft Leasing. Ostatecznie linia była zmuszona do jednorazowego zawężenia oferty z 44 do 23 tras. Avianca przyczynę swoich problemów upatrywała, jak większość przewoźników w rosnących cenach paliw, wahaniach kursowych i dodatkowo kryzysie w krajowej gospodarce.


Avianca Brasil powstała w 1998 roku jako OceanAir i zajmowała się usługami air taxi dla firm z branży wydobycia ropy. Od 2002 roku przewoźnik rozpoczął rozkładowe loty pomiędzy Sao Paulo, Rio de Janeiro, Macae i Campos, a w 2010 roku zmienił nazwę na Avianca Brasil. W ostatnich latach flota linii składała się głównie z maszyn z rodziny airbusa A320. We wcześniejszym okresie tworzyły ją też airbusy A330 i fokkery 100.


fot. mat. prasowegość_24b36 - Profil
gość_24b36
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie