×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Opóźnia się powstanie rady społecznej ds. budowy CPK


Rada społeczna ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) zbierze się dopiero w czerwcu br., choć pierwotnie planowano, że nastąpi to w lutym.


Członkami rady, która ma funkcjonować przy pełnomocniku rządu ds. budowy CPK mają być reprezentanci gmin Baranów, Teresin i Wiskitki. To właśnie na ich obszarach ma powstać port Solidarność. Tym razem opóźnienie nie jest spowodowane ociąganiem się Ministerstwa Infrastruktury (MI), ale niewyłonieniem członków rady przez gminy Teresin i Wyskitki. Jedynie Baranów wyznaczył swoich kandydatów. Oczekuje się, że dwaj pozostali partnerzy społeczni dokonają wyboru ok. 20 maja br. 


Rada społeczna ma liczyć 15 osób, a na tę liczbę złoży się po 5 reprezentantów z każdej wymienionej gminy. Celem działań rady będzie doradzanie pełnomocnikowi rządu do spraw CPK Mikołajowi Wildowi i prezesowi spółki celowej CPK Piotrowi Malepszakowi w sprawach istotnych dla społeczności lokalnych. Najważniejszymi zagadnieniami będą sposoby pozyskiwania nieruchomości pod budowę portu. Rada ma też pomagać w prowadzeniu dialogu ze społecznościami lokalnymi w trakcie całego procesu przygotowywania i realizacji inwestycji. 

Jeszcze na początku zeszłego roku wiceminister Wild twierdził, że decyzja o konkretnej lokalizacji CPK zapadnie we wrześniu 2018 r. Opóźnienie, za które nie ponoszą winy jedynie samorządy, ale również MI,   przedłuża okres niepewności w regionie i dezorganizuje życie mieszkańców trzech gmin, w granicach których ma powstać CPK. Przypomnijmy, że zgodnie z planem nowe lotnisko ma zostać oddane do użytku przed końcem 2027 r., czyli już za 8 lat.gość_49019 - Profil
gość_49019
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie