×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air wraca na Ukrainę. Przywróci zamkniętą spółkę-córkę


​​Węgierskie linie lotnicze Wizz Air, jeszcze przed początkiem 2020 roku, ponownie uruchomią swój oddział na Ukrainie - informuje szef ukraińskiego resortu infrastruktury.


- Ogłosił to ich lider, który spotkał się w zeszłym roku z prezydentem Petrem Poroszenką. Z naszej strony oferujemy pełną pomoc, ale samo wdrożenie projektu stoi po ich stronie. Myślę, że otworzą ukraiński oddział, zgodnie ze wcześniejszą obietnicą, w tym roku - powiedział Włodzimierz Omelian, minister infrastruktury na Ukrainie.

O rozmowie, do której nawiązuje Omelian, informowaliśmy w listopadzie 2018 r. Doszło do niej pomiędzy Józsefem Váradim, dyrektorem generalnym Wizz Air a Petrem Poroszenką, prezydentem Ukrainy. Już wówczas rozmawiano o planach przywrócenia działalności ukraińskiej spółki Wizz Air.

Minister dodał, że wszyscy przewoźnicy obecni na rynku ukraińskim stale rozszerzają swoją siatkę połączeń. Według danych ministerstwa, ruch pasażerski dzieli się po połowie na Ukraińców oraz cudzoziemców.


Pierwotnie linia Wizz Air Ukraina rozpoczęła działalność 11 lipca 2008 roku i realizowała rejsy krajowe z kijowskiego lotniska Żuliany. Z czasem rozpoczęto realizację lotów międzynarodowych oraz uruchomiono kolejną bazę w Doniecku. Dynamiczny rozwój został zahamowany przez działania militarne na wschodzie kraju. W kwietniu 2014 r. zamknięto bazę w Doniecku, rok później spółka Wizz Air Ukraina całkowicie zakończyła działalność. Oferta połączeń Wizz Air na Ukrainie została znacząco zmniejszona, a pozostałe loty realizowane były przez węgierski oddział spółki.

József Váradi zapowiada, że do 2025 r. w ukraińskich bazach linii umieszczonych zostanie 20 airbusów A320 oraz A321. Wizz Air planuje zainwestować na Ukrainie ok. 2,5 mld dolarów.

fot.: materiały prasowegość_49019 - Profil
gość_49019
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie