×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pegasus Airlines rozwija siatkę połączeń


Pegasus Airlines, tureckie linie lotnicze z siedzibą w Stambule, w ciągu najbliższych miesięcy polecą do kilku nowych miejsc - za równo w Europie jak i na Bliskim Wschodzie.


Pierwszym nowym kierunkiem będzie Rijad, stolica Arabii Saudyjskiej, gdzie przewoźnik będzie latać ze Stambułu-Sabiha Gökçen codziennie już od 28 maja br. Będzie to trzecie miasto w Arabii Saudyjskiej, po Jeddah oraz Damman, w którym spotkamy maszyny Pegasusa.

Kolejnym połączeniem, które uruchomi turecki przewoźnik, będzie holenderskie Eindhoven, dokąd loty ze Stambułu startować będą od 29 czerwca trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty. To miasto będzie już trzecim kierunkiem Pegasusa w Holandii - po Amsterdamie (całoroczne loty do Antalyi, Stambułu-Sabiha Gökçen oraz sezonowe do Izmiru, Kayseri i Konyi) oraz Rotterdamie (loty do Stambułu-Sabiha Gökçen i Kayseri).

Firma otworzy także loty ze Stambułu-Sabiha Gökçen do Manchesteru. Nowe połączenie będzie obsługiwane pięć razy w tygodniu od 1 lipca 2019 r. Pegasus w Wielkiej Brytanii operuje obecnie jedynie z londyńskiego lotniska Stansted.


Turecki przewoźnik zaoferuje także połączenie do Casablanki. Loty rozpoczną się 8 lipca 2019 r. - samolot startować będzie ze Stambuł-Sabiha Gökçen w poniedziałki, środy, piątki i niedziele, natomiast powroty z Casablanki odbywać się będą w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty. Będzie to jednocześnie pierwsze połączenie Pegasusa do tego kraju oraz jedno z nielicznych w Afryce Północnej - na pokładzie przewoźnika można obecnie polecieć do egipskich kurortów - Hurghady oraz Sharm el-Sheikh.

Oprócz nowych miejsc docelowych, przewoźnik doda także loty z innych swoich baz na lotniska, na których jest już obecny. W sezonie letnim wystartuje m. in. sezonowe połączenie z Trabzon w północno-wschodniej Turcji do Ammanu w Jordanii i Jeddah w Arabii Saudyjskiej. 13 lipca firma rozpocznie loty z Bodrum na lotnisko Żulany w Kijowie - Pegasus lata z tego portu obecnie do Ankary i Izmiru.


Spoglądając na gęstą siatkę połączeń Pegasusa nietrudno nie dostrzec Polski. "Biała plama" pomiędzy Turcją a Polską jest wynikiem rygorystycznej umowy bilateralnej dotyczącej bezpośrednich lotów pasażerskich pomiędzy krajami.

Po uruchomieniu planowanych połączeń Pegasus obecny będzie w 110 portach lotniczych w 42 krajach na trzech kontynentach. Przewoźnik operuje flotą składającą się z 81 samolotów: 45 boeingów 737-800, 12 airbusów A320 oraz 24 sztuk nowoczesnego modelu A320neo. Jednocześnie Pegasus oczekuje na dostawę kolejnych 51 sztuk A320neo, 25 A321neo oraz jednego 737-800. W 2018 r. firma przewoziła ponad 30 mln pasażerów, z czego 17,7 mln na trasach krajowych. Głównym portem przesiadkowym przewoźnika jest stambulskie lotnisko Sabiha Gökçen, jednak utrzymuje on także mniejsze bazy w w Adanie, Antalyi, Ercanie Ankarze i Izmirze


Fot.: materiały prasowe, Pegasus Airlinesgość_49019 - Profil
gość_49019
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie