×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LEVEL interesuje się projektem A321XLR


Vincent Hodder, dyrektor generalny LEVEL, powiedział podczas swojej wizyty w Paryżu, że jego firma rozważa zamówienie wąskokadłubowych samolotów typu airbus A321XLR.


Airbus pracuje obecnie nad wariantem A320neo o ekstremalnie dużym zasięgu i pojemności od 200 do 250 miejsc siedzących. Samolot ma być w stanie polecieć jeszcze dalej niż dostępny już na rynku A321LR, który cieszy się sporym zainteresowaniem linii lotniczych.

W zeszłym roku Willie Walsh, szef IAG, przyznał, że pozyskanie A321LR w celu obsługi tras długodystansowych rozważał właśnie LEVEL. Zdaniem Hoddera, bardziej przyszłościową decyzją będzie obecnie projektowany A321XLR:

Żadna decyzja nie została podjęta, wciąż przyglądamy się obu samolotom. A321XLR jest jednak potworem. Jego zasięg jest ogromny - mówił Hodder francuskim mediom w ubiegły wtorek na konferencji prasowej poświęconej sprowadzeniu trzeciego Airbusa A330-200 do Paryża.


Dyrektor generalny linii dodaje, że A321XLR może z powodzeniem wykonywać 10-godzinne loty, spodziewa się więc wykorzystania tego typu samolotu na trasach z Paryża do Nowego Jorku, Las Vegas, Montrealu, Fort-de-France i Pointe-a-Pitre.

Podstawowym argumentem przemawiającym za zamówieniem A321XLR miała by być cena. Biorąc pod uwagę wyraźną różnicę jaka dzieli A321LR i A330-200 (114 mln USD wobec 238 mln USD) należy się spodziewać, że nawet droższy A321XLR wciąż pozostanie produktem atrakcyjnym cenowo - zapewniającym w dodatku podobne możliwości.

Airbusem A321XLR ma interesować się także Air Transat - w listopadzie ubiegłego roku Gilles Ringwald, wiceprezes ds. sprzedaży, powiedział, że kanadyjski przewoźnik przygląda się z uwagą całemu projektowi, ponieważ ultrawydajny samolot doskonale nadaje się do obsługi połączenia Paryża z Vancouver.

Z kolei 7 maja br. Jean-Marc Eustache, prezes Air Transat, powiedział Bloombergowi, że prowadzi z Airbusem negocjacje zarówno w kwestii A321LR jak i A321XLR.


Airbus zapowiadał w styczniu br., że firma nie ujawni żadnych informacji dotyczących projektu A321XLR do czasu wykonania następnego kroku przez Boeinga w kwestii konkurencyjnego 797. Nie wiadomo jednak czy ten nadejdzie, a więcej szczegółów programu A321XLR być może poznamy już w połowie 2019 roku podczas tegorocznego Paris Air Show.

fot. mat. prasowe
gość_49019 - Profil
gość_49019
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie