×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG zarobił 135 mln euro w I kwartale 2019 roku


International Airlines Group (IAG) ogłosił, że wygenerował 135 mln euro zysku operacyjnego, o 60 proc. mniej niż rok temu.


W skład IAG-u wchodzi British Airways, Iberia, Vueling, Aer Lingus oraz LEVEL, przewoźnicy ci w I kwartale 2019 roku zanotowali łączny przychód w wysokości  5,3 mld euro, czyli o 6 proc. więcej niż w tym samym okresie w ubiegłym roku. Złożyły się na niego wpływy z przewozów pasażerskich (4,6 mld), z cargo (275 mln) oraz z innych działalności (397 mln).

Łączne wydatki przewoźników z IAG-u w I kwartale 2019 roku wzrosły o 11 proc. i wyniosły 5,2 mld euro. Składały się na nie głownie koszty paliwa (1,4 mld), handling z cateringiem i kosztami operacyjnymi (687 mln), opłaty lotniskowe z trasowymi (485 mln), oraz pozostałe wydatki w wysokości 2,7 mld euro.

- W kwartale, w którym europejskie linie silnie odczuły wzrost kosztów paliwa i chwiejne kursy walut nam udało się pozostać rentownym i zanotować zysk operacyjny w wysokości 135 mln euro – powiedział Willie Walsh, dyrektor generalny IAG.


Oferowanie (ASK) w I kwartale wyniosło 75,4 mln, a ruch (RPK) był równy 60,9 mln, co oznacza wzrost o 6 proc. w obu przypadkach w porównaniu z I kwartałem 2018 roku.

fot. mat. prasowegość_49019 - Profil
gość_49019
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie