Wrocław: 6,4 proc. wzrostu w kwietniu

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
10 maja 2019 13:57
8 komentarzy
W kwietniu z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 271 tys. pasażerów tj. o 6,4 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Od początku roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już blisko 1 mln podróżnych.
Reklama

Statystyki Wrocław (WRO)

Największy udział w ruchu miały tanie linie, które przewiozły łącznie ponad 190 tys. podróżnych.

Uwagę zwraca fakt, że w samolotach na Teneryfę, Maltę, do Lizbony, Rzymu czy Madrytu zajętych było ok. 95% miejsc, a tylko niewiele mniej, ok. 92-93%, na większości pozostałych tras południowych, zwłaszcza do Włoch i Hiszpanii. Pod tym względem te kierunki już biją rekordy, a sezon letni dopiero się rozpoczął – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Bardzo dużą popularnością cieszą się także wszystkie połączenia na Wyspy Brytyjskie, do miast ukraińskich i gruzińskiego Kutaisi, jak również do Paryża-Beauvais czy Eindhoven.

Stabilnie rozwija się również segment sieciowych połączeń międzynarodowych – w kwietniu przewoźnicy odnotowali wzrost o blisko 9 proc. Pod względem liczby pasażerów na czele znajdują się tu tradycyjnie Frankfurt i Monachium (obie trasy są obsługiwane przez Lufthansę). Warto zwrócić uwagę na fakt, że niezmiennie dużą popularnością cieszy się też połączenie na główne lotnisko Paryża, uruchomione przez linie Air France w maju ubiegłego roku. Przypomnijmy, że 6 maja ruszyło nowe połączenie sieciowe Wrocław-Amsterdam, uruchomione przez KLM. Samoloty na tej trasie latają codziennie.


Wyraźnie przybywa podróżnych na kierunkach krajowych. Na trasie na warszawskie Lotnisko Chopina przewoźnik PLL LOT odnotował 13 proc. pasażerów więcej niż w kwietniu przed rokiem. Z kolei na trasie do Gdańska, obsługiwanej przez linie Ryanair, liczba podróżnych wzrosła o ponad 17 proc.

W tegorocznym sezonie letnim podróżni wrocławskiego portu mają do dyspozycji w sumie 83 połączenia: 50 niskokosztowych, w tym 18 kierunków południowych, 9 sieciowych oraz 24 połączenia czarterowe. Od początku tego roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył już ponad 960 tys. pasażerów, czyli o 11,9 proc. więcej niż przed rokiem.

For. Mat. prasowe


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_debdc 2019-05-12 10:58   
gość_debdc - Profil gość_debdc
Aha. Kasuja Madryt, który ma ponad 90% obłożenia przy wysokich cenach z bilet i innych opłatach. Przecież się to przysłowiowej kupy nie trzyma... ;/
gość_00d7f 2019-05-11 23:51   
gość_00d7f - Profil gość_00d7f
Wydaje się, że w tym roku wzrosty będą mieć tylko Warszawa (oba lotniska) Kraków i Wrocław, a także Łódź, która właśnie odbija się od dna. Pozostali bez wzrostów lub niewielkie spadki, poza Lublinem gdzie spadki będą większe. No i jeszcze nic nie wiadomo o Szczecinie, który ostatnio nie publikuje statystyk. Czyli ogólnie nie za wesoło. Czyżby zbliżał się globalny kryzys? A lotnictwo jest pierwszą branżą ten kryzys zwiastującą?
gość_d4835 2019-05-11 16:35   
gość_d4835 - Profil gość_d4835
wszystko wskazuje na to ze te wzrosty od jesieni beda znikome,port lotniczy nie stara sie o nowe polaczenia od ryanair i od wizzar,a jak wczesniej bylo mozna czytac to krakow duzo zyskal gdansk katowice...a wroclaw z tego co po stronie ryanair widac ciencia i to spore,widac chyba doplaty reklamy regionu czy jak to nazwac sie koncza,szkoda czas plynie a sezon zimowy pewnie zaklepany przez przewoznikow juz jest,szkoda bo ladne lotnisko
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama