×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air otworzył bazę w Krakowie


Dziś (8.05) Wizz Air świętował na krakowskim lotnisku uruchomienie swojej piątej bazy operacyjnej w Polsce.


Uroczystości towarzyszył występ zespołu tanecznego w barwach Wizz Air i Kraków Airport, tradycyjne przecięcie wstęgi oraz okolicznościowy tort dla pasażerów inauguracyjnego połączenia Kraków-Turku.

Cieszymy się, że Wizz Air zdecydował się otworzyć swoją bazę na krakowskim lotnisku - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. W najbliższym czasie zaoferuje pasażerom Kraków Airport 18 nowych połączeń do ciekawych miejsc w Europie i na całym świecie. Jesteśmy pewni, że nasza współpraca pozwoli na dalszy rozwój gospodarczy i turystyczny Krakowa i Małopolski oraz wpłynie pozytywnie na rynek pracy w naszym regionie - dodał Włoszek.


Ten miesiąc jest ważnym kamieniem milowym w naszej polskiej działalności. Oprócz otwarcia tej nowej bazy zainaugurowaliśmy dwanaście nowych tras i jesteśmy bardzo podekscytowani kolejnymi sześcioma, które rozpoczną się w sierpniu i wrześniu. Ustanowienie naszej lokalnej działalności, jej dynamiczny rozwój, podkreślają nasze zaangażowanie w Polskę, nasz pierwszy rynek, na którym rozpoczęliśmy działalność 15 lat temu. Do września ponad 120 pracowników będzie latać z naszymi pasażerami z Krakowa do 18 miejsc w 15 krajach, tworząc miejsca pracy dla ponad 550 osób w powiązanych branżach - powiedział Stephen Jones, w-ce prezes Wizz Aira.

Krakowskie lotnisko to 25. baza operacyjna przewoźnika. Wizz Air zapowiedział, że w Krakowie umieści trzy airbusy A321, które w Balicach pojawią się w maju, sierpniu i we wrześniu br. 


Pasażerowie będą mogli polecieć z Krakowa do takich miejsc jak: Londyn, Kijów, Nicea, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katania, Charków, Rzym, Oslo, Larnaka, Turyn, Kutaisi, Tel Awiw, Reykjavik, Birmingham, Eindhoven.

fot. Bartłomiej Morgagość_49189 - Profil
gość_49189
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie