Wizz Air otworzył bazę w Krakowie

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
08 maja 2019 16:35
22 komentarzy
Dziś (8.05) Wizz Air świętował na krakowskim lotnisku uruchomienie swojej piątej bazy operacyjnej w Polsce.
Reklama

Uroczystości towarzyszył występ zespołu tanecznego w barwach Wizz Air i Kraków Airport, tradycyjne przecięcie wstęgi oraz okolicznościowy tort dla pasażerów inauguracyjnego połączenia Kraków-Turku.

- Cieszymy się, że Wizz Air zdecydował się otworzyć swoją bazę na krakowskim lotnisku - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. W najbliższym czasie zaoferuje pasażerom Kraków Airport 18 nowych połączeń do ciekawych miejsc w Europie i na całym świecie. Jesteśmy pewni, że nasza współpraca pozwoli na dalszy rozwój gospodarczy i turystyczny Krakowa i Małopolski oraz wpłynie pozytywnie na rynek pracy w naszym regionie - dodał Włoszek.


- Ten miesiąc jest ważnym kamieniem milowym w naszej polskiej działalności. Oprócz otwarcia tej nowej bazy zainaugurowaliśmy dwanaście nowych tras i jesteśmy bardzo podekscytowani kolejnymi sześcioma, które rozpoczną się w sierpniu i wrześniu. Ustanowienie naszej lokalnej działalności, jej dynamiczny rozwój, podkreślają nasze zaangażowanie w Polskę, nasz pierwszy rynek, na którym rozpoczęliśmy działalność 15 lat temu. Do września ponad 120 pracowników będzie latać z naszymi pasażerami z Krakowa do 18 miejsc w 15 krajach, tworząc miejsca pracy dla ponad 550 osób w powiązanych branżach - powiedział Stephen Jones, w-ce prezes Wizz Aira.

Krakowskie lotnisko to 25. baza operacyjna przewoźnika. Wizz Air zapowiedział, że w Krakowie umieści trzy airbusy A321, które w Balicach pojawią się w maju, sierpniu i we wrześniu br.


Pasażerowie będą mogli polecieć z Krakowa do takich miejsc jak: Londyn, Kijów, Nicea, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katania, Charków, Rzym, Oslo, Larnaka, Turyn, Kutaisi, Tel Awiw, Reykjavik, Birmingham, Eindhoven.

fot. Bartłomiej Morga
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_7258c 2019-05-11 01:29   
gość_7258c - Profil gość_7258c
A PLL LOT w Krakowie jest prawie nie obecny! Powinni już latać z Krakowa do Nowego Jorku i New Ark.
gość_d0a9d 2019-05-10 09:37   
gość_d0a9d - Profil gość_d0a9d
Akademickie dyskusje wraz z używaniem słownictwa a la lotniczego są najlepszym przykładem jak mało wiemy o filozofii operowania przewoźników lotniczych. Obserwuje często nasze dyskusje i nie zauważam wypowiedzi prawdziwego autorytetu w tym zakresie. Dlaczego? Jedynie pasjonaci latania( i bardzo dobrze ) egzaltuje sie tym co sie dzieje na rynku lotniczym. Zarządzający, zaproście czasami do dyskusji fachowców. Z przyjemnością odnotowuje gratulacje kolegów dla sukcesów innych , z żenada nawoływania , a dlaczego nie u nas. Może właśnie odpowiedzi fachowców w tej dziedzinie są bardzo potrzebne.
gość_93c46 2019-05-09 19:02   
gość_93c46 - Profil gość_93c46
spotter: czyli w takim razie bazami Lotu oprócz Warszawy są Gdańsk, Poznan, Wrocław, Kraków i pewnie pozostałe miasta w Polsce, do których lata? Bo przecież załogi zaczynaja i kończą prace nie tylko w Warszawie i nie tylko w Warszawie mieszkają.
Kelo: a jak ustalić kiedy rotacja samolotu się zaczyna, a kiedy kończy? Zwłaszcza w przypadku lotów, które nie są wykonywane w kierunku X-Y-X, tylko jeden samolot leci w relacji X-Y-Z jednego dnia, a inny obsługuje relacje A-Y-B?
Używacie tego określenia bez żadnej sensownej reguły i tyle.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama