×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qantas: Dreamliner poleci z Sydney do San Francisco


Od 4 grudnia br. Qantas skieruje do obsługi trasy z Sydney do San Francisco boeinga 787-9 Dreamliner. Obecnie połączenie jest realizowane boeingami 747-400.


Australijski przewoźnik wraz z dostawami kolejnych dreamlinerów planuje całkowicie wycofać z floty przestarzałe i paliwożerne boeingi 747-400. Już wcześniej Qantas zastąpił JumboJety na trasie z Melbourne do San Francisco. Oprócz tego 787-9 latają także do Los Angeles, Nowego Jorku, Londynu i Hong Kongu.

Obecnie Qantas posiada osiem boeingów 787-9, zaś od października br. rozpoczną się dostawy kolejnych sześciu. W drugiej połowie 2020 r. linia będzie wykorzystywać 14 samolotów tego typu. Dreamlinery zabierają na pokład 236 pasażerów w trzech klasach podróży - 42 w klasie biznes, 28 w klasie ekonomicznej-premium oraz 166 w klasie ekonomicznej. 

Przez podmianę samolotu na tej trasie znacząco spadnie oferowanie - JumboJety zabierały na pokład o 16 pasażerów więcej w klasie biznes, o 8 pasażerów więcej w klasie ekonomicznej-premium oraz o aż 104 pasażerów w klasie ekonomicznej.

fot. mat. prasowe
gość_02c08 - Profil
gość_02c08
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie