×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: 20 mln pasażerów w Katowicach


Wczoraj (7.05) w Katowice Airport został odprawiony 20-milionowy pasażer linii lotniczej Wizz Air.


Na 20-milionowego pasażera podróżującego z Oslo-Torp do Katowic, czekała niespodzianka w postaci vouchera Wizz Aira oraz upominku od lotniska Katowice.

Warto podkreślić, że ten kamień milowy lotnisko wraz z Wizz Airem osiągnęło niespełna dwa tygodnie przed 15-leciem swojej współpracy - pierwszy lot z Katowic do Londynu-Luton odbył się bowiem 19 maja 2004 roku. Od tego czasu przewoźnik, który właśnie od stolicy Górnego Śląska rozpoczął swoją działalność w Polsce, stale rozwija swoją ofertę o kolejne możliwości podróży w przystępnych cenach dla coraz większej liczby pasażerów. W 2018 roku, Wizz Air przewiózł ponad 2,1 mln pasażerów na swoich niskokosztowych trasach z i do Katowic. Obecnie Wizz Air posiada w swojej ofercie 42 trasy do 19 krajów z lotniska Katowice Airport.W tegorocznej letniej siatce Wizz Aira z Katowic znalazło się kilka nowości takich jak: Fuerteventura (Wyspy Kanaryjskie), Castellón (Hiszpania), Santander (Hiszpania) i Ålesund (Norwegia). Wśród atrakcyjnych pomysłów na wakacyjny wypoczynek lotnisko wymienia także: Alghero, Burgas, Larnakę, Lizbonę, Malagę, Podgoricę, Porto, Split czy Teneryfę, które już w ubiegłym roku figurowały w letnim rozkładzie.

Z 11 milionami miejsc na sprzedaż w 2019 roku Wizz Air oferuje obecnie 168 tras do 28 krajów z dziewięciu polskich lotnisk.

Z ogromną radością świętujemy kolejny znakomity wynik z lotniskiem Katowice Pyrzowice. Katowice były pierwszym miastem, w którym Wizz Air rozpoczął swoją działalność w 2004 roku. Na przełomie tych minionych 15 lat ponad 20 milionów pasażerów skorzystało z oferty WIZZ na trasach z i do Katowic. W tym roku dodaliśmy kolejne kierunki do naszej siatki połączeń z Katowic. Z 8 nowoczesnymi samolotami typu Airbus w naszej katowickiej bazie, pozostajemy zaangażowani w działalność na rzecz polskich klientów. Stale dbamy o najwyższy poziom naszych usług i niskie ceny podróży lotniczych WIZZ. Bez względu na cel podróży, biznesowy czy turystyczny, serdecznie zapraszamy naszych pasażerów na pokład WIZZ i do korzystania z oferty 42 atrakcyjnych destynacji dostępnych z Pyrzowic - powiedział Andras Rado, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

fot. Bartłomiej Morga
gość_8af54 - Profil
gość_8af54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie