Air Transat odebrał pierwszego A321LR

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
7 maja 2019 12:58
Kanadyjskie linie lotnicze Air Transat, które oferują głównie przewozy wycieczkowe, odebrały w ubiegłym tygodniu pierwszego airbusa A321LR. Jest to zaledwie jedna z piętnastu oczekiwanych maszyn, które przewoźnik wyczarteruje od AerCap.
Reklama
- Wejście nowej generacji samolotów do naszej floty to kluczowy moment zarówno dla Air Transat jak i naszych klientów - powiedziała Annick Guerard, dyrektor operacyjna Air Transat. - Airbus A321LR odzwierciedla to co najważniejsze dla Air Transat tak dziś jak i w najbliższych latach. Dzięki tej maszynie wzmocnimy pozycję lidera na rynku przewozów turystycznych i zaoferujemy naszym pasażerom jeszcze więcej komfortu.


Airbus A321LR zmontowany w konfiguracji Airbus Cabin Flex zapewnia więcej miejsca dla pasażerów, a także daje możliwość zamontowania dodatkowych zbiorników paliwa, dzięki którym dysponować może zasięgiem ponad 7400 km. Air Transat zamówił samoloty, które oferują 199 miejsc w dwóch klasach. 12 podróżnych będzie mogło cieszyć się z komfortu klasy premium o nazwie Club, która oferuje ekskluzywną kabinę, indywidualny serwis i wyjątkowo wygodne i ergonomiczne fotele. Pasażerowie klasy ekonomicznej również będą zadowoleni ponieważ fotele w tym przedziale są szersze niż zazwyczaj stosowane, a także oferują najnowocześniejszy system pokładowej rozrywki.

- Jesteśmy dumni, że możemy dostarczać airbusy A321LR do tak innowacyjnej i posiadającej silną pozycję linii jak Air Transat - powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa. - Dzięki powiększonemu zasięgowi i obniżonym kosztom eksploatacji A321LR pozwoli Air Transat na powiększenie siatki połączeń, zwiększenie częstotliwości i jeszcze większe umocnienie się na rynku. Jako Airbus będziemy zapewniać linii najwyższy poziom wsparcia i pracować z nią na wspólny sukces.


Air Transat zamierza wykorzystywać A321LR na dalekodystansowych trasach do Europy, Ameryki Środkowej i Południowej oraz na Karaiby. Dzięki wysokiemu poziomowi oferowanego przez nowe samoloty komfortu pasażerowie wyraźnie odczują pozytywną zmianę w standardzie podróży i z pewnością docenią typ zastępujący starzejącą się flotę przewoźnika. Nowe airbusy trafią do kanadyjskich linii w ramach leasingu od AerCap. Dzięki tej umowie Air Transat planuje do 2022 roku zastąpić całą flotę maszynami europejskiego producenta. Pierwszą maszynę tego typu na świecie odebrała w listopadzie ubiegłego roku Arkia. W ubiegłym miesiącu potwierdzona została również data odbioru A321LR zamówionych przez amerykańskie linie JetBlue.


Air Transat jest przewoźnikiem, który wiedzie prym w przewozach wycieczkowych w Kanadzie. Linie te oferują połączenia do 60 lokalizacji w ponad 25 krajach obu Ameryk i Europy. Poza tym mają w ofercie loty krajowe, które sprawdzają się świetnie jako źródło pasażerów na dalsze połączenia nie tylko dla Air Transat ale i innych przewoźników. Rocznie udaje im się przewieźć około 5 mln podróżnych, a średnie zatrudnienie to 3000 osób. Air Transat to część Transat A. T. Inc., jednego z liderów światowego rynku turystycznego, który specjalizuje się w sprzedaży wycieczek, pobytów hotelowych i biletów lotniczych.

fot. Airbus
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy