×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa odebrała pierwszego A321neo


W sobotę Lufthansa odebrała pierwszego z 40 zamówionych airbusów A321neo.


Pierwsza z maszyn została zarejestrowana jako D-AIEA. Zgodnie z obowiązującą w Lufthansie tradycją, otrzymała wyróżniającą ją na tle innych samolotów we flocie nazwę - "Aachen" (Akwizgran) i dołączyła do 19 pozostałych egzemplarzy z rodziny A320neo eksploatowanych przez przewoźnika.

Każdy z 40 zamówionych przez Lufthansę A321neo na pokład będzie mógł zabrać maksymalnie 215 pasażerów, czyli o 15 więcej niż starsze A321.

Spośród linii lotniczych należących do grupy Lufthansy, spółka-matka jako jedyna eksploatuje odrzutowce z rodziny Airbus A320neo. Pod koniec roku dołączy do niej Swiss, który oczekuje dostaw łącznie 17 A320neo i ośmiu A321neo.

Niewykluczone że podobnych wąskokadłubowców w przyszłości będzie jednak więcej. Grupa Lufthansy planuje bowiem złożyć duże zamówienie na 100 samolotów odrzutowych, choć jej przedstawiciele nie podjęli jeszcze decyzji czy w tym zakresie będą współpracować z Airbusem czy też Boeingiem.


gość_8af54 - Profil
gość_8af54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie