Nowe połączenie Delty do Mumbaju

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
06 maja 2019 13:24
1 komentarz
Amerykańskie linie lotnicze Delta Air Lines ogłosiły plany dotyczące uruchomienia nowej trasy z nowojorskiego lotniska im. Kennedy’ego (JFK) do indyjskiego Mumbaju. Połączenie wejdzie do oferty 22 grudnia 2019 roku.
Reklama

Nowe połączenie Delty do Mumbaju będzie stanowić szansę dla zacieśnienia współpracy pomiędzy dwoma ośrodkami finansowymi i handlowymi partnerów finansowych jakimi są Indie i USA. Loty będą odbywały się z jednego z wiodących hubów linii na nowojorskim lotnisku, co dzięki dobrze zaplanowanym przesiadkom pozwoli na skorzystanie z tej oferty pasażerom z ponad 50 innych lokalizacji na terenie USA, Kanady i Ameryki Łacińskiej. Popyt na połączenia pomiędzy Indiami i USA wzrósł znacząco na przestrzeni ostatniej dekady, a Nowy Jork to największy rynek na tego typu loty z uwagi na dużą liczbę potencjalnych klientów biznesowych.

- Bezpośrednie połączenie pomiędzy Nowym Jorkiem i Mumbajem to ostatni przykład potwierdzający nasz wzrost na rynku usług międzynarodowych, który staramy się kontynuować w celu skomunikowania świata lepiej niż jakiekolwiek inne linie lotnicze - powiedział Ed Bastian, dyrektor generalny Delty. - Uruchomienie tej trasy nie byłoby możliwe gdyby nie wysiłki pracowników administracji publicznej, którzy dążą do zapewnienia warunków do sprawiedliwej rywalizacji na rynku podróży międzynarodowych, i którzy chcą zapewnić klientom linii lotniczych podróżujących po całym świecie największy możliwy wybór.


Linie lotnicze Delta Air Lines miały już w swojej siatce połączenie z USA do Mumbaju w latach 2006 - 2009, ale zostały zmuszone do zawieszenia go z powodu trudności w konkurowaniu z przewoźnikami z Bliskiego Wschodu. Amerykański przewoźnik oskarżał wtedy nawet swoich konkurentów o nielegalne źródła finansowania.

- Dotacje tego typu stanowią poważne zagrożenie dla amerykańskich pracowników - powiedział Peter Carter, wiceprezes Delty i główny radca prawny firmy. - Każde długodystansowe połączenie, które tracimy na rzecz dotowanych niejasnymi kanałami rywali z Bliskiego Wschodu to ponad 1,5 tys. miejsc pracy dla Amerykanów. Dlatego też jest nam bardzo miło, że możemy ponownie wprowadzić do oferty trasę do Mumbaju. Wszystko to dzięki staraniom administracji rządowej w kadencji prezydenta Trumpa, której udało się zawrzeć odpowiednie porozumienia z Katarem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi na rzecz sprawiedliwej konkurencji.


W ciągu ostatnich dziesięciu lat Delta wzmocniła swoją pozycję w Nowym Jorku poprzez ponad 65 proc. wzrostu w tej lokalizacji, co odzwierciedla ponad 500 codziennych odlotów z lotnisk La Guardia i JFK, w tym ponad 200 właśnie z tego drugiego portu, gdzie Delta i jej partnerzy oferują połączenia do 43 zagranicznych lotnisk w 32 krajach. Poza zaplanowanym na grudzień połączeniem do Mumbaju, które obsłużą świeżo wyremontowane boeingi 777-200LR, amerykański przewoźnik ogłosił też plany wprowadzenia do oferty w 2020 roku nowego połączenia do londyńskiego lotniska Gatwick, które miałoby być realizowane we współpracy z Virgin Atlantic. Ponadto do oferty linii trafi drugi codzienny lot z JFK do Tel Awiwu i również drugi do Paryża. Te pozycje trafią do rozkładu od początku lata tego roku, a już od października wystartuje trzecie codzienne połączenie z lotniska Kennedy’ego do Amsterdamu.


W ostatnich latach Delta dodawała do oferty bezpośrednie połączenia z JFK do takich miejsc jak portugalskie Azory, nigeryjskie Lagos czy San Jose w Kalifornii. Przewoźnik czyni też znaczne inwestycje w zapewnianie wysokiego poziomu regularności połaczeń, a także komfortu i wygody pasażerów. W pierwszej połowie obecnej dekady linia zainwestowała 1,2 mld dolarów w terminal nr 4 nowojorskiego lotniska JFK, który służy do obsługi połączeń międzynarodowych. Poza tym to Delta jest linią, która oferuje największy wybór jeśli chodzi o rozrywkę pokładową.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_d65e9 2019-05-07 09:25   
gość_d65e9 - Profil gość_d65e9
Dla Amerykańców nawet Indie ważniejsze niż Polska.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama