15 nowych gate’ów American Airlines w Dallas

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
6 maja 2019 11:52
Największy na świecie przewoźnik lotniczy, American Airlines bezustannie stara się rozwijać swoją ofertę. Tym razem poczynił inwestycję w przynoszący największe zyski hub na lotnisku Dallas Fort Worth.
Reklama
Linie American Airlines otworzyły na lotnisku w Dallas 15 nowych gate’ów w terminalu E. Dzięki temu możliwe stało się obsłużenie ponad 100 codziennych połączeń regionalnych w ramach usługi American Eagle. Nowe gate’y dla amerykańskiego giganta to w pełni wyremontowane powierzchnie terminala E, na których usytuowano nowe lady z kasami biletowymi i infrastrukturę niezbędną do boardingu, taką jak oświetlenie stanowisk postojowych, ruchome schody i chodniki oraz windy. Do końca lata tego roku, linie otworzą w terminalu E lotniska w Dallas także salonik Admirals Club.


- Dallas Fort Worth to nasz najważniejszy hub, a nowe gate’y na tym lotnisku to tylko ostatnia inwestycja - powiedział Cedric Rockamore, wiceprezes ds. hubu w Dallas w American Airlines. - Nowa część terminala E to efekt wspólnego wysiłku i pracy zarówno linii jak i władz lotniska. Wszyscy jesteśmy dumni z tego co udało się razem osiągnąć.

American Airlines stale rozwija ofertę dostępną na lotnisku w Dallas, co sprawiło, że już od czerwca linie te będą wykonywać codziennie ponad 900 operacji z tego hubu. Wzrost w stosunku do roku ubiegłego to ponad 100 lotów. Pojawią się również połączenia do 23 nowych miejsc, w tym takich jak Dublin, Monachium, Kalispell w Montanie, Harlingen w Teksasie, Monterey w Kalifornii czy Augusta w stanie Georgia. Ponadto 84 trasy otrzymają dodatkowe połączenia z Dallas dla zwiększenia częstotliwości. Znajdą się wśród nich między innymi Boston, Los Angeles i Nowy Jork. Ostateczne oferta American Airlines z Dallas to 234 bezpośrednie połączenia i ponad 9 tys. tras przesiadkowych, co stanowi absolutny rekord w skali świata jeśli chodzi o operacje linii lotniczej w jednym hubie.


- American Airlines to największy przewoźnik na świecie i na lotnisku Dallas Fort Worth - powiedział Vasu Raja, wiceprezes ds. siatki i planowania rozkładów w American Airlines. - Poprzez dodanie do oferty 100 połączeń z naszego najbardziej zyskownego hubu stajemy przed szansą dostarczenia usług przewozowych do większej liczby lokalizacji i klientów niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki tym działaniom tworzymy dla klientów ofertę, korzystając z której będą mogli dotrzeć do wszystkich swoich wymarzonych miejsc.

Kolejne plany American Airlines to otwarcie saloniku Flagship Lounge i wyremontowanego Admirals Club w terminalu D, które zaplanowano na 16 maja, a także otwarcie sześciu kolejnych gate’ów w terminalu B w czerwcu.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy