UTair dementuje doniesienia o możliwym zawieszeniu operacji

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
02 maja 2019 09:17
Rosyjskie linie lotnicze UTair oświadczyły, że pomimo doniesień o możliwym zawieszeniu operacji planują wykonywać wszystkie swoje loty zgodnie z rozkładem. Plotki o przerwaniu wykonywania połączeń są skutkiem nadinterpretacji zapisów niedawnego raportu finansowego.
Reklama

W opublikowanym niedawno raporcie dotyczącym kondycji finansowej przedsiębiorstwa znalazł się zapis mówiący o możliwości zawieszenia operacji w związku z trudną sytuacją dotyczącą zobowiązań i wierzytelności przewoźnika. Treść raportu mówiła o poważnych obawach co do możliwości linii do ciągłego prowadzenia działalności.


- Firma notuje stabilny zysk z działalności operacyjnej. Trudności, z którymi musieliśmy uporać się w grudniu 2018 roku wynikające z zadłużenia nie mają już przełożenia na nasze funkcjonowanie, choć faktycznie wpłynęły na zeszłoroczne wyniki finansowe. W tym roku zmieniliśmy harmonogram spłaty zadłużenia w celu powrotu do lepszego bilansu - skomentował sytuację Pavel Permakov, prezes UTair.

- Cytowany przed media fragment raportu to słowa z podsumowania przygotowanego przez zewnętrznego audytora opracowania na temat naszej kondycji. Podmiot przygotowujący audyt jest z formalnego punktu widzenia zobowiązany do zawarcia w raporcie takiego zastrzeżenia w przypadku jaki miał miejsce w naszej firmie, czyli wtedy gdy do końca 2018 roku nie zakończyliśmy procesu restrukturyzacji zadłużenia - dodał Permakov, przy czym zaznaczył, że UTair również składał oświadczenia o możliwym zawieszeniu działalności.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama