×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UTair dementuje doniesienia o możliwym zawieszeniu operacji


Rosyjskie linie lotnicze UTair oświadczyły, że pomimo doniesień o możliwym zawieszeniu operacji planują wykonywać wszystkie swoje loty zgodnie z rozkładem. Plotki o przerwaniu wykonywania połączeń są skutkiem nadinterpretacji zapisów niedawnego raportu finansowego.


W opublikowanym niedawno raporcie dotyczącym kondycji finansowej przedsiębiorstwa znalazł się zapis mówiący o możliwości zawieszenia operacji w związku z trudną sytuacją dotyczącą zobowiązań i wierzytelności przewoźnika. Treść raportu mówiła o poważnych obawach co do możliwości linii do ciągłego prowadzenia działalności.


- Firma notuje stabilny zysk z działalności operacyjnej. Trudności, z którymi musieliśmy uporać się w grudniu 2018 roku wynikające z zadłużenia nie mają już przełożenia na nasze funkcjonowanie, choć faktycznie wpłynęły na zeszłoroczne wyniki finansowe. W tym roku zmieniliśmy harmonogram spłaty zadłużenia w celu powrotu do lepszego bilansu - skomentował  sytuację Pavel Permakov, prezes UTair. 

- Cytowany przed media fragment raportu to słowa z podsumowania przygotowanego przez zewnętrznego audytora opracowania na temat naszej kondycji. Podmiot przygotowujący audyt jest z formalnego punktu widzenia zobowiązany do zawarcia w raporcie takiego zastrzeżenia w przypadku jaki miał miejsce w naszej firmie, czyli wtedy gdy do końca 2018 roku nie zakończyliśmy procesu restrukturyzacji zadłużenia - dodał Permakov, przy czym zaznaczył, że UTair również składał oświadczenia o możliwym zawieszeniu działalności.

fot. mat. prasowegość_06004 - Profil
gość_06004
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie