×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Thai AirAsia X w październiku ma uruchomić loty z Pragi do Bangkoku


Od 26 października br. Thai AirAsia X ma polecieć z Pragi do Bangkoku - poinformował na Twitterze Andrej Babiš, premier Czech.Nie wiadomo ostatecznie z jaką częstotliwością byłyby wykonywane loty, ale Babiš wcześniej wskazywał, że najprawdopodobniej będą to rejsy codzienne. Loty miałyby być realizowane z portu lotniczego Don Mueang w Bangkoku.


To nie pierwsze plany azjatyckiego lowcosta do uruchomienia trasy do Europy Środkowo-Wschodniej. W 2017 r. Bijleveld Tassapon, założyciel i dyrektor "Thai AirAsia X", poinformował, że przewoźnik zainteresowany jest lotami do Polski, Czech, Austrii, Chorwacji oraz Węgier, a region Europy Środkowo-Wschodniej określił jako “niezbyt konkurencyjny, z dużym potencjałem rynkowym”. 

Byłoby to pierwsze bezpośrednie połączenie realizowane przez Thai AirAsia X na kontynent europejski. Z kolei malezyjskie linie AirAsia X do 2012 r. oferowały loty z Paryża-Orly i Londynu-Gatwick do Kuala Lumpur.

fot. Masakatsu Ukon (Flickr)
gość_78237 - Profil
gość_78237
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie