×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wzrost ruchu regionalnego w Rostowie nad Donem


Władze lotniska w rosyjskim Rostowie nad Donem ogłosiły, że w ciągu ostatnich dwóch lat poziom ruchu regionalnego obsługiwanego w tym porcie wzrósł dwukrotnie.


Lotnisko raportuje, że w pierwszym kwartale 2019 roku obsłużyło 166.700 pasażerów na trasach krajowych, z wyłączeniem połączeń do Moskwy. Jest to wzrost o 28 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym i dwukrotny w odniesieniu do pierwszego kwartału 2017 roku. Za tak duży wzrost odpowiada zdaniem władz lotniska rozwój siatki dostępnych z niego połączeń. W omawianym okresie podwojona zosała liczba tras regionalnych w Rostowa.


W ciągu ubiegłego roku do oferty rostowskiego portu trafiły połączenia do Astrachania, Wołgogradu, Groznego, Kazania, Kaługi, Niżnego Nowogrodu, Ufy i Tiumeni. Lotnisko Platov International w Rostowie otwarte zostało w końcu 2017 roku i zastąpiło poprzedni port lotniczy zlokalizowany w pobliżu tego ośrodka. Dysponuje ono drogą startową o długości 3,6 km i terminalem o powierzchni 50,6 tys. mkw. Lotnisko jest w stanie obsłużyć rocznie do 8 mln pasażerów i jest główną bazą rosyjskich linii lotniczych Azimuth Airline.

fot. wikimedia (CC)gość_1193c - Profil
gość_1193c
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie