Wzrost ruchu regionalnego w Rostowie nad Donem

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
30 kwietnia 2019 09:30
Władze lotniska w rosyjskim Rostowie nad Donem ogłosiły, że w ciągu ostatnich dwóch lat poziom ruchu regionalnego obsługiwanego w tym porcie wzrósł dwukrotnie.
Reklama

Lotnisko raportuje, że w pierwszym kwartale 2019 roku obsłużyło 166.700 pasażerów na trasach krajowych, z wyłączeniem połączeń do Moskwy. Jest to wzrost o 28 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym i dwukrotny w odniesieniu do pierwszego kwartału 2017 roku. Za tak duży wzrost odpowiada zdaniem władz lotniska rozwój siatki dostępnych z niego połączeń. W omawianym okresie podwojona zosała liczba tras regionalnych w Rostowa.


W ciągu ubiegłego roku do oferty rostowskiego portu trafiły połączenia do Astrachania, Wołgogradu, Groznego, Kazania, Kaługi, Niżnego Nowogrodu, Ufy i Tiumeni. Lotnisko Platov International w Rostowie otwarte zostało w końcu 2017 roku i zastąpiło poprzedni port lotniczy zlokalizowany w pobliżu tego ośrodka. Dysponuje ono drogą startową o długości 3,6 km i terminalem o powierzchni 50,6 tys. mkw. Lotnisko jest w stanie obsłużyć rocznie do 8 mln pasażerów i jest główną bazą rosyjskich linii lotniczych Azimuth Airline.

fot. wikimedia (CC)
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama