Air Italy chce rozwijać bazę w Mediolanie

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
02 kwietnia 2019 10:00
Linie lotnicze Air Italy planują zwiększyć swoje zaangażowanie w rozwój hubu na mediolańskim lotnisku Malpensa. Ma w tym pomóc dostosowanie rozkładu w taki sposób, aby dolatywało tam więcej samolotów wykonujących połączenia krajowe.
Reklama

Podczas ogłaszania zimowego rozkładu na sezon 2019/2020 włoski przewoźnik zapowiedział, że planuje rozpocząć operacje, które będą kończyły się na różnych krajowych lotniskach, gdzie samoloty będą zostawały na noc i dzięki temu będą mogły wczesnym rankiem rozpocząć służbę od lotu do Malpensy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe będzie jednoczesne zapewnienie optymalnych połączeń zarówno osobom podróżującym na północ Włoch jak i tym, którzy w Mediolanie mają zaplanowane tylko przesiadki. Zmianie ulegną rozkłady połączeń z Malpensy do Rzymu, Neapolu, Palermo, Katanii, Cagliari i Lamezii Terme. Dzięki temu lotnisko w Mediolanie otrzyma 112 nowych połączeń krajowych tygodniowo.


Na froncie połączeń dalekodystansowych Air Italy planuje zwiększenie liczby połączeń do miejsc oferujących atrakcyjne i ciepłe warunki pogodowe, które obsługuje w sezonie zimowym, poprzez dodanie połączeń na Malediwy, do Zanzibaru, Teneryfy czy kenijskiej Mombasy. Dwie ostatnie trasy poszerzą ofertę afrykańskich połączeń Air Italy, która składa się obecnie z Kairu, Dakaru, Akry, Lagos i Sharm El-Sheikh. W ramach połączeń czarterowych samoloty przewoźnika polecą też do Fort-de-France na karaibskiej Martynice.

Linie Air Italy wykorzystują na trasach dalekodystansowych airbusy A330-200 w konfiguracji z dwiema klasami, oferujące 28 miejsc w klasie biznes i 228 w ekonomicznej.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama