×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Italy chce rozwijać bazę w Mediolanie


Linie lotnicze Air Italy planują zwiększyć swoje zaangażowanie w rozwój hubu na mediolańskim lotnisku Malpensa. Ma w tym pomóc dostosowanie rozkładu w taki sposób, aby dolatywało tam więcej samolotów wykonujących połączenia krajowe.


Podczas ogłaszania zimowego rozkładu na sezon 2019/2020 włoski przewoźnik zapowiedział, że planuje rozpocząć operacje, które będą kończyły się na różnych krajowych lotniskach, gdzie samoloty będą zostawały na noc i dzięki temu będą mogły wczesnym rankiem rozpocząć służbę od lotu do Malpensy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe będzie jednoczesne zapewnienie optymalnych połączeń zarówno osobom podróżującym na północ Włoch jak i tym, którzy w Mediolanie mają zaplanowane tylko przesiadki. Zmianie ulegną rozkłady połączeń z Malpensy do Rzymu, Neapolu, Palermo, Katanii, Cagliari i Lamezii Terme. Dzięki temu lotnisko w Mediolanie otrzyma 112 nowych połączeń krajowych tygodniowo.


Na froncie połączeń dalekodystansowych Air Italy planuje zwiększenie liczby połączeń do miejsc oferujących atrakcyjne i ciepłe warunki pogodowe, które obsługuje w sezonie zimowym, poprzez dodanie połączeń na Malediwy, do Zanzibaru, Teneryfy czy kenijskiej Mombasy. Dwie ostatnie trasy poszerzą ofertę afrykańskich połączeń Air Italy, która składa się obecnie z Kairu, Dakaru, Akry, Lagos i Sharm El-Sheikh. W ramach połączeń czarterowych samoloty przewoźnika polecą też do Fort-de-France na karaibskiej Martynice.

Linie Air Italy wykorzystują na trasach dalekodystansowych airbusy A330-200 w konfiguracji z dwiema klasami, oferujące 28 miejsc w klasie biznes i 228 w ekonomicznej.

fot. mat. prasowegość_02c08 - Profil
gość_02c08
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie