×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Welcome Airport Services sygnatariuszem deklaracji „Just Culture”


24-25 kwietnia na Uczelni Łazarskiego odbyła się „Konferencja Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym” zorganizowana przez ULC.
Jak co roku, jednym z najważniejszych elementów konferencji było podpisanie deklaracji „Just Culture” przez przedstawicieli branży lotniczej.


Jednym z sygnatariuszy została spółka WELCOME Airport Services, świadcząca usługi handlingowe na największych polskich lotniskach. 

To kolejny krok w kierunku rozwoju spółki. Jako podmiot świadczący usługi obsługi naziemnej odgrywamy bardzo ważną rolę w systemie bezpieczeństwa lotnictwa cywilnego w Polsce. Doskonalenie jego poziomu jest ściśle związane z kulturą organizacyjną oraz podejściem do kwestii bezpieczeństwa na wszystkich szczeblach funkcjonowania firmy – powiedział Piotr Wieczorek, prezes zarządu spółki. 


Podpisana deklaracja stanowi potwierdzenie, że spółka na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo operacji lotniczych, buduje atmosferę pracy opartą na wzajemnym zaufaniu oraz zasadzie sprawiedliwego traktowania - Just Culture. 

Chcemy budować takie warunki organizacyjne, kiedy zachowany jest balans pomiędzy poziomem bezpieczeństwa obsługiwanych operacji a wydajnością ekonomiczną spółki – dodał Wieczorek. Idea „Just Culture” - nie jest w Welcome jedynie deklaracją. Firma stara się budować taką kulturę, aby pracownicy nie bali się przyznać do popełnionego błędu. W minionym roku spółka wprowadziła we wszystkich swoich oddziałach elektroniczny system raportowania zdarzeń. System pozwala w przyjazny i prosty sposób przygotować raport obowiązkowy a także daje pracownikom możliwość wysłania dobrowolnego zgłoszenia (także anonimowego) np. dotyczącego sytuacji o potencjale „prawie wypadku”. 


Każde zgłoszenie jest szczegółowo analizowane i jeśli wymaga, wprowadzane są działania naprawcze. Zapewnia to doskonalenie sytemu zarządzania bezpieczeństwem i realnie wpływa na poprawę poziomu bezpieczeństwa w lotnictwie.

materiał sponsorowany
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.Redakcjagość_8af54 - Profil
gość_8af54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie