Welcome Airport Services sygnatariuszem deklaracji „Just Culture”

Redakcja  - Profil Redakcja
29 kwietnia 2019 09:30
1 komentarz
24-25 kwietnia na Uczelni Łazarskiego odbyła się „Konferencja Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym” zorganizowana przez ULC.
Jak co roku, jednym z najważniejszych elementów konferencji było podpisanie deklaracji „Just Culture” przez przedstawicieli branży lotniczej.
Reklama

Jednym z sygnatariuszy została spółka WELCOME Airport Services, świadcząca usługi handlingowe na największych polskich lotniskach.

- To kolejny krok w kierunku rozwoju spółki. Jako podmiot świadczący usługi obsługi naziemnej odgrywamy bardzo ważną rolę w systemie bezpieczeństwa lotnictwa cywilnego w Polsce. Doskonalenie jego poziomu jest ściśle związane z kulturą organizacyjną oraz podejściem do kwestii bezpieczeństwa na wszystkich szczeblach funkcjonowania firmy – powiedział Piotr Wieczorek, prezes zarządu spółki.


Podpisana deklaracja stanowi potwierdzenie, że spółka na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo operacji lotniczych, buduje atmosferę pracy opartą na wzajemnym zaufaniu oraz zasadzie sprawiedliwego traktowania - Just Culture.

- Chcemy budować takie warunki organizacyjne, kiedy zachowany jest balans pomiędzy poziomem bezpieczeństwa obsługiwanych operacji a wydajnością ekonomiczną spółki – dodał Wieczorek.Idea „Just Culture” - nie jest w Welcome jedynie deklaracją. Firma stara się budować taką kulturę, aby pracownicy nie bali się przyznać do popełnionego błędu. W minionym roku spółka wprowadziła we wszystkich swoich oddziałach elektroniczny system raportowania zdarzeń. System pozwala w przyjazny i prosty sposób przygotować raport obowiązkowy a także daje pracownikom możliwość wysłania dobrowolnego zgłoszenia (także anonimowego) np. dotyczącego sytuacji o potencjale „prawie wypadku”.


Każde zgłoszenie jest szczegółowo analizowane i jeśli wymaga, wprowadzane są działania naprawcze. Zapewnia to doskonalenie sytemu zarządzania bezpieczeństwem i realnie wpływa na poprawę poziomu bezpieczeństwa w lotnictwie.

materiał sponsorowany
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_9aa5a 2019-05-01 13:24   
gość_9aa5a - Profil gość_9aa5a
Świetnie
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama