×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air zainaugurował połączenie z Katowic na Fuerteventurę


Wizz Air zainaugurował dziś (25.04) połączenie z Katowic na Fuerteventurę.W pierwszy rejs Wizz Aira na drugą co do wielkości wyspę archipelagu Wysp Kanaryjskich poleciało, według informacji przekazanych przez port, 175 pasażerów. Sezonowe połączenie obsługiwane będzie raz w tygodniu - w czwartki - do 24 października br. To druga, po cieszącej się ogromną popularnością Teneryfie, trasa węgierskiego przewoźnika na Wyspy Kanaryjskie w letniej siatce połączeń z górnośląskiego lotniska.  

- Od kilku lat Wizz Air coraz częściej uruchamia z Pyrzowic połączenia typowo wakacyjno-urlopowe. Na 42 trasy węgierskiego przewoźnika oferowane z Katowice Airport w tegorocznej, letniej siatce połączeń, aż dwanaście ma taki charakter. Obok Fuerteventury są to także: Alghero, Burgas, Castellon, Larnaka, Lizbona, Malaga, Podgorica, Porto, Santander, Split i Teneryfa. Z powiększającej się z każdym, kolejnym sezonem letnim oferty, korzystają nie tylko pasażerowie indywidualni, ale także biura podróży – powiedział Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport.


Fuerteventura jest jedną z czterech, nowych tras w tegorocznej letniej siatce połączeń Wizz Aira z Katowice Airport. W sobotę 15 czerwca br. linia uruchomi sezonowe połączenie do Santander. Loty realizowane będą w każdy wtorek i sobotę do 14 września br. Z kolei na 17 czerwca br. Wizz Air zaplanował pierwszy rejs do innego hiszpańskiego miasta - Castellón. Sezonowy kierunek obsługiwany będzie w każdy poniedziałek i piątek do 13 września br. Z kolei inauguracja całorocznego połączenia do Alesund odbędzie się 16 września br. Loty do Norwegii odbywać będą się w każdy poniedziałek i piątek.

Wizz Air jest największym przewoźnikiem regularnym w Katowice Airport. W szczycie obowiązywania rozkładu „Lato 2019” linia bazuje tu 8 Airbusów A320/A321 i oferuje siatkę połączeń obejmującą 42 kierunki do 19 państw. W 2018 roku na trasach z i do Pyrzowic Wizz Air przewiózł 2,13 mln podróżnych.

fot. mat. prasowe
gość_8af54 - Profil
gość_8af54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie