Wizz Air zainaugurował połączenie z Katowic na Fuerteventurę

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
25 kwietnia 2019 17:45
15 komentarzy
Wizz Air zainaugurował dziś (25.04) połączenie z Katowic na Fuerteventurę.
Reklama


W pierwszy rejs Wizz Aira na drugą co do wielkości wyspę archipelagu Wysp Kanaryjskich poleciało, według informacji przekazanych przez port, 175 pasażerów. Sezonowe połączenie obsługiwane będzie raz w tygodniu - w czwartki - do 24 października br. To druga, po cieszącej się ogromną popularnością Teneryfie, trasa węgierskiego przewoźnika na Wyspy Kanaryjskie w letniej siatce połączeń z górnośląskiego lotniska.

- Od kilku lat Wizz Air coraz częściej uruchamia z Pyrzowic połączenia typowo wakacyjno-urlopowe. Na 42 trasy węgierskiego przewoźnika oferowane z Katowice Airport w tegorocznej, letniej siatce połączeń, aż dwanaście ma taki charakter. Obok Fuerteventury są to także: Alghero, Burgas, Castellon, Larnaka, Lizbona, Malaga, Podgorica, Porto, Santander, Split i Teneryfa. Z powiększającej się z każdym, kolejnym sezonem letnim oferty, korzystają nie tylko pasażerowie indywidualni, ale także biura podróży – powiedział Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport.


Fuerteventura jest jedną z czterech, nowych tras w tegorocznej letniej siatce połączeń Wizz Aira z Katowice Airport. W sobotę 15 czerwca br. linia uruchomi sezonowe połączenie do Santander. Loty realizowane będą w każdy wtorek i sobotę do 14 września br. Z kolei na 17 czerwca br. Wizz Air zaplanował pierwszy rejs do innego hiszpańskiego miasta - Castellón. Sezonowy kierunek obsługiwany będzie w każdy poniedziałek i piątek do 13 września br. Z kolei inauguracja całorocznego połączenia do Alesund odbędzie się 16 września br. Loty do Norwegii odbywać będą się w każdy poniedziałek i piątek.

Wizz Air jest największym przewoźnikiem regularnym w Katowice Airport. W szczycie obowiązywania rozkładu „Lato 2019” linia bazuje tu 8 Airbusów A320/A321 i oferuje siatkę połączeń obejmującą 42 kierunki do 19 państw. W 2018 roku na trasach z i do Pyrzowic Wizz Air przewiózł 2,13 mln podróżnych.

fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_91000 2019-04-29 10:37   
gość_91000 - Profil gość_91000
Kubuś; gość_9a93d; A kto mówi o codziennym połączeniu? gość_9a93d - odbieram to jako ironię. O codzienne loty mogą aplikować Portugalczycy, którzy chcą odwiedzać rodzinę we własnym kraju...
gość_c2d7a 2019-04-28 20:31   
gość_c2d7a - Profil gość_c2d7a
do Kubuś ! Masz racje dlatego jako znawca Wizz mówie Ci, że aktualnie brak wolnych samolotów w KTW do obsługi tych tras z KTW wszak Madera Fuerta Teneryfa Gran Canaria to wyeliminowanie jednego samoloty na cały dzień - dlatego na obecnym etapie z braku wolnych maszyn nie ma tych połączeń ale w miare uzupełniania floty o A321 trasy te bedą codziennie.
Kubuś 2019-04-27 01:46   
Kubuś - Profil Kubuś
A mi się wydaje że pracownicy Wizzair lepiej znają się na żeczy niż niektórzy komentujący i KTW-FUE gdyby było codziennie to samoloty latały by puste, a tym bardziej na portugalską Maderę
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama