×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lublin chce więcej kierunków od Ryanaira


Port lotniczy Lublin zapłaci Ryanairowi za przeprowadzenie działań marketingowych skierowanych do pasażerów latających z Lublina - donosi lokalny "Dziennik Wschodni". To szansa na poprawę oferty przewoźnika na lotnisku.


Zadanie obejmuje przeprowadzenie działań marketingowych zwiększających przychody z usług lotniczych i pozalotniczych skierowanych do pasażerów korzystających z połączeń na trasach z Lublina wykorzystując stronę internetową www.ryanair.com – informuje Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin cytowany przez "Dziennik Wschodni.

Krzysztof Wójtowicz, prezes portu lotniczego Lublin w rozmowie z lokalną gazetą dodał, że liczy na wejście na nowy etap współpracy z Ryanairem i pojawienie się kolejnych kierunków, niewykluczone, że jeszcze w tym roku. Wartość umowy marketingowej z linią nie została podana. 


Ryanair wykonuje loty do Lublina od początku działalności lotniska, czyli od grudnia 2012 r. W ciągu tych kilku lat oferta irlandzkiego przewoźnika uległa znacznemu uszczupleniu. Z danych OAG Schedules Analyser wynika, że w 2013 r. podaż linii była rekordowa i wyniosła ponad 132 tys. foteli. Linia wykonała wtedy 701 lotów w trzech kierunkach - do Londynu Stansted, Dublina i Liverpoolu. 

Rok później oferowanie spadło do 75 tys. miejsc, zaś w siatce został już tylko Londyn i Dublin. Podaż na podobnym poziomie utrzymywała się także rok później. W 2016 r. oferowanie wzrosło do poziomu 107 tys. miejsc, dzięki zwiększeniu częstotliwości lotów na istniejących trasach. W 2017 i 2018 r. liczba miejsc prezentowała się na podobnym poziomie. 


Na ten moment oferowanie Ryanaira w 2019 r. wynosi 42 tys. miejsc i jest najniższe w całej historii lubelskiego lotniska, nie licząc krótkiej działalności w 2012 r. Przewoźnik od sezonu letniego nie lata już do Londynu-Stansted, zaś trasa do Dublina jest dostępne jedynie do końca października br. 

Ponadto w sezonie letnim 2019 r. z lubelskiego lotniska nie odbędą się żadne rejsy czarterowe. 

fot. mat. prasowegość_8af54 - Profil
gość_8af54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie