×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Belavia odebrała dwa embraery z serii E-Jet


Białoruskie linie lotnicze Belavia Belarusian Airlines odebrały kolejno w sobotę (20.04) i niedzielę (21.04) dwa nowe embraery E-Jet. Były to odpowiednio modele E195 i E175. Samoloty leasinguje Nordic Aviation Capital.


Białoruski przewoźnik posiadający bazę w Mińsku poza dwoma dostarczonymi w ubiegły weekend embraerami spodziewa się odbioru kolejnego E195 jeszcze do końca miesiąca. Zarówno E175 jak i E195 przeznaczone do wykorzystania we flocie Belavii zostały skonfigurowane w dwóch klasach zapewniając odpowiednio 76 i 107 miejsc pasażerskich.


Inauguracyjne loty nowych maszyn Belavii odbyły się wczoraj, 23 kwietnia. Były to połączenia na nowych trasach do moskiewskiego Szeremietiewa oraz Tallina.


Białoruskie linie zamówiły w Nordic Aviation Capital w sumie pięć nowych E-Jetów, trzy większe E195 i dwa E175. Umowa została zawarta w kwietniu ubiegłego roku. Jest to jak do tej pory największe zamówienie w historii Belavii. Po tym jak jeszcze w kwietniu do Mińska trafi trzecia maszyna, ostatnie dwie mają zostać dostarczone pojedynczo do końca 2019 i do końca kwietnia przyszłego roku. Obecnie flota białoruskiego przewoźnika składa się z 17 boeingów 737 w wersjach 300, 500 i 800, trzech bombardierów CRJ200LR i trzech embraerów E175 oraz czterech E195. E-Jety mają stopniowo zastąpić właśnie trzy CRJ, którymi dysponuje Belavia.

fot. mat. prasowe Belaviagość_02c08 - Profil
gość_02c08
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie