×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Mikosz w konflikcie z kenijskimi pilotami


Piloci Kenya Airways oskarżają prezesa Sebastiana Mikosza, byłego szefa PLL LOT, o wprowadzenie w błąd komitetu transportu Zgromadzenia Narodowego Kenii.


Szef związku pilotów Kenya Airline Pilot Association (KALPA) Murithi Nyaga, opublikował list, w którym zarzuca prezesowi Mikoszowi chęć przerzucenia winy za niepowodzenia narodowego przewoźnika z Nairobi na barki członków jego stowarzyszenia. Według Sekretarza Generalnego KALPA na ostatnim posiedzeniu komitetu transportu w kenijskim parlamencie Mikosz stwierdził, że piloci Kenya Airways są najlepiej opłacani w regionie. 

Mikosz powiedział, że pensja pilotów w Kenya Airways przewyższa aż 11 razy średnią płacę w wyżej opłacanych sektorach gospodarki. Według niego to prawie 30 proc. więcej niż w sektorze prywatnym. W dodatku były prezes LOT-u miał twierdzić, że te wysokie zarobki nie idą w parze z wydajnością pracy pilotów, co jeszcze bardziej oburzyło przedstawicieli KALPA. 


Związkowcy jako kontrargument wskazują na odejście z Kenya Airways w ostatnich miesiącach, aż 130 pilotów. Ich zdaniem utrata tych pracowników nie byłaby możliwa, gdyby twierdzenia zarządu narodowego przewoźnika Kenii były prawdziwe. Jak donosi portal Citizen Digital konflikt z pilotami był przyczyną kilku  odwołań i opóźnień rejsów w ostatni weekend.

Z kolei w marcu br. Mikosz musiał odpierać oskarżenia o otrzymywanie zbyt wygórowanego wynagrodzenia i utworzeniu uprzywilejowanej koterii obcokrajowców w kierownictwie przewoźnika. Takie zarzuty były wysuwane i szeroko rozpowszechniane przez związek zawodowy Kenya Aviation Workers Union. 


Mikosz został prezesem kenijskiego przewoźnika 1 czerwca 2017 r. Jego kontrakt został zawarty na dwa lata i upływa pod koniec maja br. Z raportu finansowego za pierwsze sześć miesięcy 2018 r. wynika, że Kenya Airways poniosła 4 mld kenijskich szylingów (ok. 35 mln euro) straty.gość_d2116 - Profil
gość_d2116
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie