×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Silver Airways rozpoczęły operacje na ATR 42-600


Regionalne amerykańskie linie lotnicze Silver Airways z bazą na Florydzie rozpoczęły w poniedziałek (22.04) użytkowanie turbośmigłowych ATRów 42-600. Tym samym francusko-włoski samolot rozpoczyna po długiej przerwie swój kolejny okres w historii amerykańskiego lotnictwa.


Odbiór pierwszych trzech ATRów 42-600 leasingowanych przez Nordic Aviation Capital to dopiero początek. Silver Airways mają już potwierdzone zamówienie na 20 francusko-włoskich maszyn, zarówno 42-600 oferujących 46 miejsc pasażerskich, jak i 72-600, które dysponują 70 fotelami. List intencyjny podpisany przez amerykańskiego przewoźnika i europejskie konsorcjum produkujące turbośmigłowe samoloty mówi o planach dostarczenia na Florydę 50 maszyn. Jeszcze w tym roku Silver Airways chcą odebrać kolejne pięć egzemplarzy typu 42-600, a jeśli uda się uzyskać wymagane prawem zgody FAA to również pierwsze trzy 72-600. Do końca 2020 roku w dyspozycji amerykańskiego przewoźnika ma znaleźć się już cała dwudziestka z potwierdzonego zamówienia.


Inauguracyjny lot ATRa w barwach Silver Airways odbył się na trasie z lotniska Fort Lauderdale-Hollywood International do położonego na Florydzie Key West i trwał 75 minut. To między innymi w regionie południowo-wschodnim Stanów Zjednoczonych mają operować nowe samoloty przewoźnika. Ponadto Silver Airways planują rozwijać się dzięki nim również rejonie Karaibów oraz Bahamów. ATRy mają zastąpić we flocie amerykańskich linii starzejące się i oferujące tylko 34 miejsca saaby 340B.


- Pojawienie się nowych samolotów wyznacza początek zmian w naszych liniach. Są to idealne maszyny do obsługi naszej siatki krótkodystansowych połączeń krajowych i zagranicznych do niezbyt odległych rejonów - skomentował dostawę Steve Rossum, dyrektor zarządzający Silver Airways i Seaborne Airlines.

fot. mat. prasowe Silver Airwaysgość_854ab - Profil
gość_854ab
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie