×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nordica: 16 proc. mniej pasażerów w pierwszym kwartale


Nordica na trasach z Tallinna przewiozła w pierwszym kwartale br. 102 tys. pasażerów, co stanowi spadek o 16 proc. w skali roku. Linia tłumaczy, że niższy wynik to efekt zamknięcia kilku nierentownych połączeń.


W pierwszym kwartale ze stolicy Estonii przewoźnik wykonał nieco więcej niż 2 tys. lotów, co stanowi 22 proc. spadek. Dzięki mniejszemu ruchowi linia poprawiła swoją punktualność - 83 proc. lotów startowało do 15 minut od rozkładowej pory odlotu. Całe konsorcjum Nordic Aviation Group odnotowało w poprzednim kwartale 6 proc. wzrost liczby lotów do poziomu prawie 7,3 tys. operacji lotniczych. Przedsiębiorstwo zamiast na ilości skupia się na rentowności połączeń i wykonywaniu połączeń jako podwykonawca dla SAS (ze Szwecji i Danii) oraz dla Lotu (z Polski). 

Na podstawie danych z OAG Schedules Analyser wiadomo, że całkowite oferowanie Regional Jet w pierwszym kwartale wyniosło 510 tys. miejsc, z czego 62 proc. była oferowana przez LOT, zaś 37 proc. przez SAS. 

fot. mat. prasowe
gość_8af54 - Profil
gość_8af54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie