Zamknięcie lotniska Clark International na Filipinach po trzęsieniu ziemi

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
24 kwietnia 2019 08:30
Po poniedziałkowym (22.04) trzęsieniu ziemi na Filipinach podjęto decyzję o tymczasowym zamknięciu lotniska Clark International. Wstrząsy, które nawiedziły wyspę Luzon miały magnitudę 6,1 st. w skali Richtera.
Reklama

Filipińskie lotnisko zostało w pewnym stopniu uszkodzone w wyniku trzęsienia ziemi, które miało miejsce na głównej wyspie archipelagu. Część dachu nad halą odlotów zawaliła się raniąc siedem osób. Pojawiły się również spękania konstrukcji wieży kontroli lotniska.

Wszystkie linie operujące z tego portu były zmuszone odwołać swoje loty, co spowodowało utrudnienia dotykające ponad 100 tys. pasżerów. Narodowy filipiński przewoźnik, Philippines Airlines tylko wczoraj odwołał 23 połączenia, a pasażerowie zostali przetransportowani drogą lądową do oddalonej o około 100 km stolicy, Manili. Tam będą mogli odbyć swoje podróże z lotniska Ninoy Aquino International.


Ponowne otwarcie lotniska jest zgodnie ze słowami Arthura Tugade, filipińskiego sekretarza transportu, planowane na dziś lub najpóźniej na czwartek. Wszystko zależy od tego jak szybko władzom uda się ocenić kondycję konstrukcji terminala i upewnić się, że jej stan nie zagraża bezpieczeństwu pracowników lotniska i pasażerów. Już teraz można za to być pewnym, że uszkodzeniom nie uległ nowy terminal nr 2, który został skontrolowany w nocy z poniedziałku na wtorek czasu lokalnego.

fot. mat. prasowe
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama