Linie United Airlines wrócą do Afryki

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
24 kwietnia 2019 10:35
4 komentarze
Jeden z czołowych amerykańskich przewoźników chce jeszcze w grudniu 2019 r. uruchomić bezpośrednie połączenia pomiędzy swoją bazą w porcie lotniczym Newark-Liberty a Kapsztadem w Republice Południowej Afryki.
Reklama

Rozpoczęcie lotów wymaga zgody amerykańskiego rządu, do którego zwróciły się United Airlines. Będzie to powrót przewoźnika do Afryki po trzyletniej nieobecności, a jednocześnie pierwsze bezpośrednie połączenie pomiędzy Ameryką Północną a Kapsztadem.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem United Airlines, połączenie odbywać się będzie od 15 grudnia 2019 r. trzy razy w tygodniu. Loty obsługiwane będą przez boeinga 787-9, który może pomieścić na swoim pokładzie 252 pasażerów - 48 w klasie biznes, 88 w Economy Plus oraz 116 w tradycyjnej klasie ekonomicznej. Nie określono w które dni tygodnia mogą odbywać się loty, jednak Dreamliner będzie startować z podnowojorskiego lotniska o godz. 20:30, aby przybyć do celu następnego dnia o 18:00. Lot powrotny opuści RPA o 20:50 i wyląduje w Newark o 5:45 kolejnego dnia.


- Stale szukamy sposobów na rozszerzenie naszej międzynarodowej siatki połączeń, aby zapewnić naszym klientom wygodniejsze opcje podróżowania. Z radością ogłaszamy dodanie Afryki do naszej globalnej oferty tras. Wybraliśmy Kapsztad, ponieważ liczni podróżni udający się tam ze Stanów Zjednoczonych muszą dziś przesiąść się najczęściej w Europie lub w innym mieście w Afryce. Bilety na loty United Airlines do Kapsztadu trafią do sprzedaży, jak tylko linia otrzyma niezbędne zezwolenia. Oczekujemy, że stanie się to już w maju - powiedział Patrick Quayle, zastępca prezesa United Airlines ds. międzynarodowej siatki połączeń.

Lot na do Republiki Południowej Afryki ma potrwać 14,5 godziny, a powrót zaplanowany jest na 16 godzin lotu. Jak podaje przewoźnik, trasa liczyć będzie 7 817 mil morskich (ok. 14,5 tys. km), co skutkować będzie szóstym najdłuższym lotem rozkładowym na świecie.


Trasa Newark - Kapsztad będzie szóstym nowym kierunkiem przewoźnika poza USA ogłoszonym w przeciągu ostatnich dwóch lat. Inne nowe miejsca, w które można będzie udać się z United, to m. in. to Neapol we Włoszech, czeska Praga oraz Porto w Portugalii.

United ostatni raz obsługiwał afrykański rynek w 2016 roku, kiedy skasował loty pomiędzy Houston-Intercontinental w Teksasie a Lagos w Nigerii. Z obsługi lotów zrezygnowano ze względu na słabą sytuację gospodarczą Nigerii, co przekładało się na niezadowalające wyniki finansowe. Obecnie Delta Air Lines jest jedynym amerykańskim przewoźnikiem obsługującym Afrykę - lata m. in. do Johannesburga (RPA), Lagos (Nigeria) i Akry (Ghana).

Fot.: D. Sipiński, materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
trottinglobe 2019-04-24 16:16   
trottinglobe - Profil trottinglobe
Nie chcialbym leciec UA na trase dluzsza niz 100 mil, nawet gdyby mnie bili. Usuwaja IFE z samolotow w ramach oszczednosci i zwiekszenia swojego profitu, paskudnie traktuja pasazerow, a ceny z kosmosu.

Nie, dziekuje.
gość_940fd 2019-04-24 11:55   
gość_940fd - Profil gość_940fd
Nie wróci bo jest w M&M i mają CS z LOT
gość_89b60 2019-04-24 11:36   
gość_89b60 - Profil gość_89b60
Kubuś: wróci wkrótce do Rzeszowa!!!!!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama