×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qantas wymieni dwa jumbo jety cargo na większe


Australijskie linie lotnicze Qantas planują zwiększenie dostępnej w ich ofercie pojemności transportowej w zakresie cargo poprzez wymianę dwóch leasingowanych boeingów 747-400F na większe 747-8F.


Jak podał australijski przewoźnik, plan zakłada wynajęcie w formule wet-lease dwóch 747-8F od Atlas Air. Samoloty miałyby zastąpić mniejsze jumbo jety od lipca. Warto zauważyć, że obecnie wykorzystywane maszyny również należą do Atlasa. Nowe samoloty latałyby pod egidą Qantas, ale w malowaniu leasingodawcy. Model 747-8F oferuje w stosunku do -400F o 20 proc. więcej przestrzeni ładunkowej, co pozwala na zabranie na pokład dodatkowych 7 palet towarów.

Jak zapewnia Andrew David, dyrektor zarządzający ds. rynku krajowego i towarowego w Qantas, dzięki wymianie maszyn na większe oferta Qantas stanie się bardziej konkurencyjna w zakresie obsługi rynku transportu lotniczego pomiędzy Australią, Chinami i USA, a także poprawi się efektywność ekonomiczna i operacyjna przewoźnika. Linie obserwują silny wzrost popytu na międzynarodowe usługi cargo, a jako przyczynę zjawiska podają rozwój handlu internetowego, a także szybko rosnący rynek elektroniki oraz świeżych produktów.


Obecnie do dyspozycji działu zajmującego się w Qantas transportem cargo we flocie przewoźnika jest 14 dedykowanych maszyn. Jednostka ta zarządza też przestrzeniami towarowymi w samolotach pasażerskich.

fot. mat. prasowegość_8af54 - Profil
gość_8af54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie