Czterech chętnych do przedłużenia drogi startowej w Radomiu

23 kwietnia 2019 11:59
Dzisiaj (23.04) Przedsiębiorstwu Państwowemu "Porty Lotnicze" (PPL) wreszcie udało się otworzyć koperty w ponowionym przetargu na przedłużenie drogi startowej na lotnisku w Radomiu.
Reklama
Do najważniejszego przetargu PPL na rozbudowę lotniska w Radomiu zgłosiło się 4 oferentów. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu wykonawczego wraz z przedmiarem robót i sprawowanie nadzoru autorskiego nad projektem budowlanym z 2018 r., dokonywanie w nim zmian w razie konieczności oraz realizacja robót budowlanych dla inwestycji polegającej na przebudowie i wydłużeniu drogi startowej (o 500 m) w porcie lotniczym Radom-Sadków.

Bez zakończenia tej inwestycji nowe lotnisko w Radomiu nie będzie mogło przyjmować zakładanej przez PPL ilości ruchu lotniczego. Realizacja zamówienie ma zostać przeprowadzona w ciągu maksimum 64 tygodni od daty podpisania umowy, czyli w okolicach sierpnia albo września 2020 r. Ta data mieści się w harmonogramie oddania całego portu do użytku, co ma nastąpić w październiku 2020 r., jednak daje niewiele rezerwy na ewentualne opóźnienia.


Propozycje wykonania zadania zlecanego przez PPL złożyły 3 firmy i jedno konsorcjum. Przedsiębiorstwa występujące jako jednolite podmioty to:

1. Budimex S.A. z Warszawy;

2. Max Bögl Polska Sp. z o.o z Wrocławia;

3. Strabag Sp z o.o. z Pruszkowa.

Jedyne konsorcjum, które złożyło ofertę składa się z firm Trakcja PRKII S.A. z Warszawy, AB Kauno Tiltai z Kowna na Litwie oraz Projekt Plus Sp. z o.o. z Warszawy. Konsorcjum to wzięło udział również w pierwszym, anulowanym przetargu.

PPL na przedłużenie pasa startowego w Radomiu przewidziało budżet w wysokości ponad 218 mln złotych. Jest to kwota przewyższająca poprzednio planowany budżet o ok. 130 mln zł, czyli ponad dwukrotnie. Oferenci chcą podjąć się budowy za wynagrodzenie w wysokości od niespełna 147 mln do niewiele ponad 169 mln złotych. W budżecie przewidzianym przez PPL zmieściły się więc wszystkie startujące podmioty. Najniższą cenę w wysokości 146 683 769,64 zł zaproponowała spółka Max Bögl Polska.


Zgodnie z warunkami przetargu PPL miał wybrać wykonawcę wyłącznie w oparciu o kryterium cenowe. W trakcie postępowania, na wniosek uczestników przetargu, PPL zrezygnował z przeprowadzania aukcji elektronicznej i poprzestał na przedstawieniu ofert, co oznacza, że budowę w porcie lotniczym na Sadkowie powinna przeprowadzić firma Max Bögl Polska Sp. z o.o z Wrocławia.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy