×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: W pierwszym kwartale 712 tys. pasażerów


Katowice Airport obsłużyły w pierwszym kwartale br. 712 tys. pasażerów. To identyczny wynik jak w analogicznym okresie 2018 roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
W styczniu i w lutym lotnisko odnotowało minimalne wzrosty - odpowiednio o 0,6 proc. i 1,3 proc. Marzec zakończył się natomiast spadkiem liczby odprawionych pasażerów o 1,7 proc. w porównaniu do trzeciego miesiąca 2018 roku.

Jak czytamy w informacji prasowej nadesłanej do redakcji, w trakcie trzech pierwszych miesięcy 2019 roku z siatki połączeń regularnych Katowice Airport skorzystało 569 tys. osób, czyli niespełna 3 proc. mniej w porównaniu z okresem od stycznia do końca marca ubiegłego roku. W ruchu czarterowym w Pyrzowicach obsłużono niespełna 141 tys. pasażerów, to jest o 14,1 proc. więcej niż w pierwszym kwartale minionego roku.


Pozytywne wiadomości dotyczą sektora cargo - pierwszy kwartał br. w Katowice Airport przyniósł rekordowo wysoki wynik w tym segmencie przewozów. Na trasach z i do Pyrzowic przewieziono 4 912 ton frachtu, to jest o 3,8 proc. więcej w porównaniu z trzema pierwszymi miesiącami ubiegłego roku.

- Zgodnie z prognozami pierwszy kwartał bieżącego roku stał pod znakiem stabilizacji ruchu pasażerskiego ogółem. Wynik za pierwsze trzy miesiące potwierdza, że Pyrzowice są krajowym liderem w segmencie obsługi ruchu czarterowego. Warto podkreślić, że według najnowszych danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, w minionym roku, Katowice Airport umocniły się na tej pozycji. Na 5,46 mln pasażerów obsłużonych na czternastu polskich lotniskach w ruchu czarterowym, aż 36 proc. podróżowało z naszego. Cieszy nas 4-proc. wzrost przewozów cargo, szczególnie, że w tym segmencie, począwszy od listopada 2018 r. ACI Europe, co miesiąc notuje ujemną wartość wskaźnika dynamiki ruchu cargo na Starym Kontynencie  - powiedział Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport.


Port przypomina, że kolejne miesiące będą obfitowały w inauguracje nowych połączeń, stąd spodziewa się co najmniej 5 milionów pasażerów w bieżącym roku. W celu sprostania rosnącego ruchu w Katowice Airport prowadzonych jest szereg inwestycji w infrastrukturę lotniskową.

fot. mat. prasowe
gość_82ec1 - Profil
gość_82ec1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie