×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dominika 193. członkiem ICAO


Dominika została 193. członkiem Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO).


Oficjalne dołączenie się do organizacji wyspecjalizowanej ONZ do spraw lotnictwa nastąpi 30 dni po 13 maja. Członkostwo w ICAO pozwoli Dominice na bezpieczny i zrównoważony rozwój swojego sektora lotniczego. Dla karaibskiego państwa obecność w tej organizacji jest szczególnie ważna dla jego branży turystycznej, gdyż transport lotniczy jest głównym środkiem transportu turystów, którzy odwiedzają wyspę.

- Dominika będzie od teraz w stanie zasięgnąć międzynarodowej pomocy i wsparcia, które ICAO oferuję w ramach programu „No Country Left Behind” (pol. Żadne państwo nie pozostaje z tyłu). Członkostwo w naszej organizacji pozwala na rozwijanie prawa lotniczego, strategii oraz zdolności przeładunkowych, które są optymizowane tak aby umożliwić czerpanie korzyści ze zrównoważonego rozwoju międzynarodowych połączeń lotniczych. – powiedział Dr. Fang Liu, Sekretarz Generalny ICAO.

Tak jak pozostałe państwa na Karaibach, Dominika uzyska kluczowe wsparcie od lokalnych biur w Ameryce Północnej, Ameryce Środkowej oraz na Karaibach. Pozwoli ono na identyfikowanie i czerpanie korzyści z możliwości, które oferuje członkostwo w ICAO.


- Wyczekujemy, aby przywitać Dominikę na wydarzeniach, takich jak chociażby nadchodzący szczyt ICAO (ICAO World Aviation Forum), który pozwala każdemu z państw na łączenie się z kluczowymi  interesariuszami w branży lotniczej poprzez sojusze strategiczne. Silna podstawa do tych związków będzie zapewniona przez ICAO poprzez strategiczne kierowanie, włącznie z naszymi kontrolami odnośnie poziomu bezpieczeństwa. – dodał Dr. Fang Liu, Sekretarz Generalny ICAO.

ICAO, a po polsku Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego to wyspecjalizowana organizacja ONZ, która została powołana w 1944 roku, aby promować bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój międzynarodowego lotnictwa cywilnego. Wyznacza ona standardy i regulacje, które są niezbędne do zachowania bezpieczeństwa, porządku, płynności, odpowiedniego wykorzystania zasobów oraz ochrony środowiska w lotnictwie.


Fot. mat. prasowe
gość_005ba - Profil
gość_005ba
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie