Dominika 193. członkiem ICAO

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
23 kwietnia 2019 08:30
6 komentarzy
Dominika została 193. członkiem Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO).
Reklama

Oficjalne dołączenie się do organizacji wyspecjalizowanej ONZ do spraw lotnictwa nastąpi 30 dni po 13 maja. Członkostwo w ICAO pozwoli Dominice na bezpieczny i zrównoważony rozwój swojego sektora lotniczego. Dla karaibskiego państwa obecność w tej organizacji jest szczególnie ważna dla jego branży turystycznej, gdyż transport lotniczy jest głównym środkiem transportu turystów, którzy odwiedzają wyspę.

- Dominika będzie od teraz w stanie zasięgnąć międzynarodowej pomocy i wsparcia, które ICAO oferuję w ramach programu „No Country Left Behind” (pol. Żadne państwo nie pozostaje z tyłu). Członkostwo w naszej organizacji pozwala na rozwijanie prawa lotniczego, strategii oraz zdolności przeładunkowych, które są optymizowane tak aby umożliwić czerpanie korzyści ze zrównoważonego rozwoju międzynarodowych połączeń lotniczych. – powiedział Dr. Fang Liu, Sekretarz Generalny ICAO.

Tak jak pozostałe państwa na Karaibach, Dominika uzyska kluczowe wsparcie od lokalnych biur w Ameryce Północnej, Ameryce Środkowej oraz na Karaibach. Pozwoli ono na identyfikowanie i czerpanie korzyści z możliwości, które oferuje członkostwo w ICAO.


- Wyczekujemy, aby przywitać Dominikę na wydarzeniach, takich jak chociażby nadchodzący szczyt ICAO (ICAO World Aviation Forum), który pozwala każdemu z państw na łączenie się z kluczowymi interesariuszami w branży lotniczej poprzez sojusze strategiczne. Silna podstawa do tych związków będzie zapewniona przez ICAO poprzez strategiczne kierowanie, włącznie z naszymi kontrolami odnośnie poziomu bezpieczeństwa. – dodał Dr. Fang Liu, Sekretarz Generalny ICAO.

ICAO, a po polsku Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego to wyspecjalizowana organizacja ONZ, która została powołana w 1944 roku, aby promować bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój międzynarodowego lotnictwa cywilnego. Wyznacza ona standardy i regulacje, które są niezbędne do zachowania bezpieczeństwa, porządku, płynności, odpowiedniego wykorzystania zasobów oraz ochrony środowiska w lotnictwie.


Fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_88aa6 2019-04-23 11:44   
gość_88aa6 - Profil gość_88aa6
Dominika ma dwa lotniska, jedno: Canfield koło stolicy ma pas startowy koło kilometra (dość dziwacznie pofalowany i tuż koło morza) i obsługuje tylko małe turbośmigłowce. Większe, Melville Hall jest położone około 50 km od stolicy z którą łączy je prawdopodobnie jedyna droga wyspie która jest w dobrym stanie (pozostałe to w większości obraz nędzy i rozpaczy). Niestety Melville Hall, zwane obecnie Douglas-Charles, ma pas startowy w długości sporo poniżej 2 km przez co może obsługiwać tylko loty regionalne. M.in. to wpływa na to że wyspa odwiedzana jest przez stosunkowo niewielu turystów. Dlatego od lat w planach jest budowa lotniska umożliwiającego obsługiwanie lotów inter-kontynentalnych które było by położone nieco na północ od Melville Hall. Były różne pomysły, w tym i to że Chińczycy je zbudują, ale nic z tych planów nie wyszło. Obecnie więc plan jest raczej na to że zbuduje je państwo i rząd odkłada ok. 5 mln $ miesięcznie na ten cel (planowany łączny koszt to ok. 300 mln $). Co istotne to ze względu na geografię wyspy mało jest miejsc gdzie takie lotnisko może powstać (a rozwiązania w stylu np. Madery nie wchodzą w grę ze względu na koszty). Na koniec dodam, że ze względu na piękne krajobrazy, dziewicze miejsca, przyjaznych ludzi, przy wciąż małej liczbie turystów, a dodając że w przeciwieństwie np. do Republiki Dominikany na Dominice jest bardzo bezpiecznie, to warto ten kraj odwiedzić nim nowe lotnisko powstanie i wyspę zaleją turyści.
gość_78651 2019-04-23 09:34   
gość_78651 - Profil gość_78651
Yyyy... no przecież jest państwo i wyspa Dominika.
gość_ffeee 2019-04-23 09:30   
gość_ffeee - Profil gość_ffeee
@kinder, serio?!

Mogę zrozumieć brak wiedzy, ale żeby samemu siebie publicznie ośmieszać? Dlaczego to robisz?

P.S. odpowiedź na Twoje pytanie jest w tytule artykułu (4 słowa).
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama