×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Petersburskie Pułkowo w trójce najlepszych rosyjskich lotnisk


Lotnisko Pułkowo w Petersburgu weszło właśnie do topowej trójki najlepszych lotnisk w Federacji Rosyjskiej obsługujących ponad 15 mln. pasażerów rocznie. Wiadomość ta została ogłoszona w Moskwie we wtorek (16.04).


Petersburski port lotniczy został odznaczony prestiżową nagrodą Wings of Russia po raz pierwszy. Tytuł najlepszego lotniska roku został przyznany lotnisku Pułkowo jako najlepszemu lotnisku roku w tzw. grupie 1. (czyli wśród lotnisk obsługujących rocznie ponad 15 mln. pasażerów) za wyniki osiągnięte w 2018 roku.

- To dla nas ogromna przyjemność i zaszczyt, że odbieramy tak prestiżową nagrodę branżową - powiedział Vladimir Yakushev, dyrektor zarządzający Northern Capital Gateway LLC, operatora lotniska Pułkowo. - Zauważenie starań i osiągnięć lotniska Pułkowo przez lotniczych ekspertów tylko potwierdza efektywność pracy naszego zespołu. Będziemy kontynuowali zapewnianie wysokiego poziomu usług zarówno naszym pasażerom jak i korzystającym z portu liniom lotniczym. Chcemy poszerzać możliwości podróżowania z Petersburga, poprawić jakość lotniskowej infrastruktury i uruchomić nowe usługi.


W 2018 roku Pułkowo obsłużyło 18,1 mln. pasażerów, co było wzrostem o 12,4 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. W ciągu ubiegłego roku liczba tras dostępnych z petersburskiego portu lotniczego wzrosła o 20, a swoje operacje na nim zaczęły wykonywać cztery nowe linie lotnicze. To również w 2018 roku Pułkowo rozpoczęło obsługę dwóch nowych typów samolotów, największej pasażerskiej maszyny świata jaką jest airbus A380 oraz najnowszego wąskokadłubowca - boeinga 737 MAX 8. W ciągu ubiegłego roku pasażerowie mogli też skorzystać z kilku nowych usług, takich jak zdalna odprawa na odloty, dwudziestoczterogodzinna przechowalnia bagażu czy wypożyczalnia aut w formule car sharingu. Operator lotniska Pułkowo zadbał też o dodatkowe miejsca parkingowe na darmowym parkingu przy autostradzie prowadzącej do lotniska (z którego mogą korzystać osoby przyjeżdżające po przylatujących podróżnych w oczekiwaniu na lądowanie samolotu i odbiór przez pasażerów bagażu), a także o dodatkowe 100 miejsc na krótkoterminowym parkingu P2.


O tytuł Wings of Russia w kategorii lotniska roku w grupie 1. rywalizowały cztery lotniska. Zwycięzca został wyłoniony podczas tajnego głosowania, w którym brali udział członkowie jury złożonego z reprezentantów organizacji publicznych, mediów, branży lotniczej, a także niezależnych ekspertów lotniczych. Lotniska oceniano między innymi pod kątem wielkości ruchu pasażerskiego, rozwoju oferowanej siatki połączeń, rozwoju infrastruktury czy poziomu jakości świadczonych usług.

Nagrody Wings of Russia zaczęto przyznawać w 1997 roku, gdy plebiscyt został zorganizowany przez magazyn Air Transport Observer, rosyjski związek operatorów transportu lotniczego i firmę konsultingową Infomost. Od 22 lat jest to tytuł dobrze kojarzony w branży, a otrzymanie go oznacza duże uznanie. Wings of Russia to nie tylko symbol sukcesu linii czy lotnisk, ale też obiektywne potwierdzenie tego jakie trendy są aktualne w rosyjskim lotnictwie cywilnym.

fot. mat. prasowe, Pulkovo Airportgość_02c08 - Profil
gość_02c08
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie